Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Podróż przez świat z niezwykłymi fotografiami autorstwa Sebastiana Napory

0 komentarzy

Trwa przebudowa budynku dworca autobusowego w Pińczowie oraz prace przy zagospodarowaniu trenu przy nim 

15 października 2021 | pinczow.com.pl, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 1 515

Trwa przebudowa budynku dworca autobusowego w Pińczowie oraz prace przy zagospodarowaniu trenu przy nim.

Wykonano już roboty rozbiórkowe oraz roboty ziemne. Częściowo wykonano już kanalizację deszczową (75 procent) oraz częściowo instalację zewnętrzną elektryczną pod oświetlenie placu (80 procent).  W pomieszczeniu głównym dworca, gdzie będzie mieściła się poczekalnia i prawdopodobnie mała gastronomia  wykonano już wylewkę.

Przypomnijmy, że przedmiotem inwestycji w ramach projektu: „Wsparcie multimodalnej mobilności na terenie Gminy Pińczów” jest przebudowa budynku dawnego dworca PKS oraz jego rozbudowa o zadaszenie na konstrukcji stalowej wraz z zagospodarowaniem terenu.

 Zakres inwestycji obejmuje:

a) przebudowę budynku oraz jego rozbudowę o zadaszenie na konstrukcji stalowej od strony południowo-zachodniej;

b) wykonanie wewnętrznych instalacji wod-kan, c.o., wentylacji mechanicznej i elektrycznej;

c) wykonanie instalacji gazowej wewnętrznej i zewnętrzne

d) wykonanie instalacji fotowoltaiki na dachu budynku;

e) wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej;

f) wykonanie przyłącza wodociągowego;

g) wykonanie kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem odparowującym;

h) zagospodarowanie terenu działki polegające na utworzeniu układu komunikacyjnego wewnętrznego (pieszy i kołowy) z wykonaniem miejsc postojowych dla samochodów osobowych w ilości 32 (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), busów w ilości 3 szt. i autobusów ilości 3 szt.;

i) przebudowa dwóch zjazdów z drogi wojewódzkiej,

j) oświetlenie terenu;

k) elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, zagospodarowanie zieleni);

Wartość umowy na roboty budowlane to 2 622 019,36 złotych.

Inwestycja ma być zrealizowana do maja 2022 roku.

16 odpowiedzi na “Trwa przebudowa budynku dworca autobusowego w Pińczowie oraz prace przy zagospodarowaniu trenu przy nim ”

 1. Morgan Friman pisze:

  Super
  Jednak za protestującego kolegę spytam: a co z muldą?

 2. pinczowianin pisze:

  a z muldą nic… dobrze się ma. Ona jest pod ścisłą ochroną naszych kochanych władz

 3. Morgan Friman pisze:

  W sumie jest to też jakaś myśl pinczowianinie. Za kilka lat owiana zostanie legendą i stanie się być może atrakcją turystyczną.

 4. Mieszkaniec pisze:

  Proszę o info czy w ramach projektu zaplanowano tak jak w Domu Ariańskim zakup krzesła, wieszaka na ubranie, kosza na śmieci, stojaka na parasole.

  Mam nadzieję, że nie zapomniano o gumofilcach i taczce do wywiezienia najwyższej władzy za 2 lata po wyborach.

 5. Olo pisze:

  Od dworca do blaszoka jest niewielka odległość. Może koparka podjedzie i wyrówna legendarną muldę?

 6. Pińczak pisze:

  Taczki odpuśćmy. Zróbmy to w demokratyczny sposób za te dwa lata. Grupę wzajemnej adoracji można wymienić, ale musi być porozumienie przynajmniej większości byłych kandydatów na burmistrza (Omasta, Koniusz, Saltarski, Pietrzykowski, Łaganowski czy Irla). Osobno są za słabi i tylko rozbijają głosy po drugiej stronie. Gdy połączą siły i zaczną działać ponad podziałami (ale nie na miesiąc przed wyborami, lecz już dziś!) – szanse są dość duże. Tyle, że trzeba coś robić, bo sąsiednie miasta się rozwijają w dobrym tempie. Busko buduje nowe osiedla wielkości naszego Podgórza (pomijając inwestycje uzdrowiskowe), Jędrzejów ściąga kolejne firmy dające już 1000 miejsc pracy i nowe milionowe podatki na nowe inwestycje. Nam zostało cieszyć się z nowych wieszaków, które trzeba utrzymać

 7. Mulda na propsie pisze:

  Przecież Badurak nie będzie startował w kolejnych wyborach. Czas na inne nazwiska. Ciekawe kogo obecny burmistrz poprze.

 8. Piotr pisze:

  Dworzec to przewoźnicy, trzeba od razu szukać i zainteresować przewoźników zeby „zachaczali” o Pińczów. Docelowo stworzyć stały rozkład do ważniejszych miast: Kraków, Warszawa, Wrocław itp.

 9. Marek pisze:

  Jak ostatnio spojrzałem n mapy google to Busko było ok. 3 większe od Pińczowa, dziękuję dobranoc, ostatni gasi światło..

 10. Breaking Bad pisze:

  @Mulda na propsie
  Skąd ta pewność, że Badurak nie wystartuje?!
  Apropos: ciekaw jestem, ilu z piszących tutaj te wszystkie krytyczne komentarze, w ostanich wyborach oddało swój głos na obecnego burmistrza właśnie?
  Zbyt wielu jest zainteresowanych utrzymaniem obecnego status quo. Zbyt wielu też wie, gdzie schowane są „konfitury”. Tego się tak łatwo nie wypuszcza z łapek!

 11. Pińczak pisze:

  Nowe przepisy weszły w 2018. Zatem ma do wykorzystania jeszcze jedną kadencję. A kogo poprze? Wystarczy przejrzeć zdjęcia z imprez choćby kulturalnych. Prezes wodociągów na jakimś historycznym spotkaniu?, Dyrektor ZOZ przy remoncie drogi? Deal też może być oczywisty. Zamiana miejscami. Oni zarabiają chyba lepiej niż stojąc na czele urzędu. Po co wracać do szkoły za parę tysięcy?
  Co do przewoźników. Pińczów ma mało strategiczne położenie. Nie jest na szlaku żadnej ważnej drogi krajowej, więc przy okazji nikt tu nie przejeżdża. Zostają nam jedynie lokalni przedsiębiorcy, którzy pewnie zostawili najbardziej rentowne linie i one dziś działają. Zawsze można się z nimi kontaktować, celem rozważenia uruchomienia nowych kierunków.
  Busko nie jest 3 x większe. Nie liczę kuracjuszy. Powierzchniowo przy naszym niedorozwoju może być jednak za jakieś 20 lat. Od dziecka np. myślałem, że Pińczów jest tak długi i graniczy ze Skowronnem. Teraz okazuje się, że to Kopernia się rozrasta, a Pińczów kurczy 🙂 Wnioski zostawiam czytającym

 12. Pińczak pisze:

  Dużym minusem jest też fakt, że nie ma na miejscu niezależnych i obiektywnych mediów. Te obecne nie za bardzo mogą krytykować i ujawniać błędy rządzących, skoro liczą na jakieś płatne ogłoszenia w sprawie przetargów, klepsydry, itp. Nawet kiedyś niezależne pinczow.com stało się kopiarką aktualności echa, naszego miasta (czyli tez echa) i strony UM

 13. Gość pisze:

  I co zamierzacie z tym zrobić, tak konkretnie?

 14. Ad PIŃCZAK pisze:

  Zakładaj swój portal i pokaż wszystkim, jak powinno być!

 15. Pińczak pisze:

  Może to i dobry pomysł. Obym tylko zdążył póki Pińczów jest jeszcze miastem i gminą. A nie samą gminą

 16. mieszkaniec pisze:

  Pińczak na FB masz stronę Nowy Pinczów, tam raczej rządzący nie są wychwalani

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com