Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Podróż przez świat z niezwykłymi fotografiami autorstwa Sebastiana Napory

0 komentarzy

# świętokrzyskieniehejtuje – spotkanie w ZSZ w Pińczowie

21 października 2021 | ZSZ, zsz Pińczów | Wyświetleń: 2 704

Spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica z Wojewodą Świętokrzyskim w ramach trwającej kampanii #świętokrzyskieniehejtuje.

            Na potrzeby kampanii # świętokrzyskieniehejtuje w dniu 21.X.2021 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Pińczowie odbyło się spotkanie wojewody Świętokrzyskiego – Zbigniewa Koniusza z uczniami, dyrekcją, kadrą nauczycielską i zaproszonymi gośćmi.

            Na początku dyrektor szkoły – Tadeusz Niewygoda powitał wszystkich przybyłych gości. Przedstawił cel kampanii: uświadomienie uczniom niebezpieczeństwa hejtu i konsekwencji z nim związanych.

            Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie został odtworzony spot dotyczący hejtu. To krótki, bardzo poruszający filmik związany z obrażaniem osób i gorzkimi konsekwencjami, które poniosła osoba hejtowana.

            Pani pedagog szkoły ? Ewa Stępień wypowiedziała się w jaki sposób nasza szkoła radzi sobie z cyberprzemocą, w tym z hejtem. Ostateczny wniosek brzmiał, iż hejt w naszej szkole jest zjawiskiem marginalnym.

            Głos zabrali również: psycholog Anna Cieplińska, sędzia Anna Zelek, starsza sierżant Barbara Tarka oraz nasz informatyk – Janusz Hynek. Wszyscy wypowiadali się na temat hejtu z perspektywy ich własnych doświadczeń i pracy zawodowej.

Wojewoda Świętokrzyski nazwał hejt mową brutalną i nieczystą. W odniesieniu do spotu dodał: hejt kaleczy i te blizny, które widzieliście na zewnątrz – lecz to najmniejszy problem. Okaleczenia dzieją się wewnatrz nas, a tam już blizny tak szybko się nie goją.

Uczniowie ZSZ przedstawili wyniki ankiety dotyczącej wiedzy nt. hejtu.

            Na podsumowanie prowadząca przedstawiła prezentację multimedialną. Ogłosiła również konkurs na najlepszy plakat walki z hejtem. Wyświetlone zostały także krótkie filmiki powstałe na potrzeby kampanii.

            Na koniec wszyscy, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zrobili sobie zdjęcia przy ściankach dobrego przekazu. Udostępniamy takie zdjęcia na swoim profilu czy profilu społecznościowym. Po co? Wszystko po to, by pokazać, że świętokrzyskie, cała Polska powinna być wolna i czysta od hejtu.

Zapraszamy do GALERII

25 odpowiedzi na “# świętokrzyskieniehejtuje – spotkanie w ZSZ w Pińczowie”

 1. Zawiedziony pisze:

  Będąc w tpi specjalnie udałem się nad zalew żeby obejrzeć ta słynna mulde. Jestem zawiedziony. Że też się chciało Wielorybów pisać post o kilka zapadnietych kostek w chodniku. Spodziewałem się czegoś innego 😟

 2. stokrotek pisze:

  Ja go podziwiam, że mu się chciało… bo mulda stała się symbolem tego co dzieje się z NASZYM miastem.

 3. Morgan Friman pisze:

  Ja też podziwiam i doceniam Wieloryba.
  Dodatkowo wszystko obyło się bez hejtu😁

 4. Oddolona społeczna inicjatywa pisze:

  Kto chętny na naprawę muldy? Potrzeba dwa wiadra piachu, wiadro cementu, młotek i deska. Proszę podać termin 🙂

 5. do: Oddolona społeczna inicjatywa pisze:

  polecam zobaczyć jaka kara grozi za nielegalne rozebranie chodnika bez zgody zarządcy;)

 6. stokrotek pisze:

  30 cm poniżej Blaszoka, czyli największa depresja na Ponidziu… szkoda to reperować, to jest symbol, naprawić Muldę Wielorybią to tak jakby wypełnić ziemią Nizinę Nadkaspijską :), lepiej zajmijcie się drzwiami z dywanu…

 7. iksa pisze:

  która to słynna Zelkowa?

 8. Gość pisze:

  ***** muldę, Rondo będzie koło jarmaku i nowy most z nową obwodnicą.

 9. Staszek pisze:

  To rondo i most to będą przed czy po Morzu Pinczowskim? Może zamiast 🙂

 10. egzorcysta pisze:

  Za sto lat kiedy Chińczycy zasiedlą Marsa na Pińczów com. dalej będzie ta sama podjarka, że będziemy mieli rondo koło targu i nowy most…Cieszmy się z tego co mamy: mulda, krawężniki koło Starostwa i drzwi z dywanu 🙂

 11. Morgan Friman pisze:

  Mulda jest ekstra. Juz nazwę mamy , nie mamy jedynie dla Drzwi Dywanowych. Jakieś propozycje? Może Drzwi Alladyna? Rondo super. Trochę w czas ale trzymam kciuki.to jak sądzicie jaka nazwa dla drzwi?

 12. Olo pisze:

  Z ciekawości zgłębiłem temat muldy i poszedłem ją zobaczyć a nawet zrobiłem zdjęcie. Nie wiem tylko czy o tą muldę chodzi?

  https://ibb.co/S5CYbc9

 13. Wieloryb pisze:

  Jak żywa.

 14. Morgan Friman pisze:

  Olo, a czy Drzwi Alladyna są Ci znane? Też robią wrażenie😁

 15. Kacper pisze:

  Szczerze…przereklamowana, spodziewałem się czegoś okazalszego

 16. Wieloryb pisze:

  To spróbuj ją pokonać na rowerze, albo rolkach.

 17. Olo pisze:

  Drzwi Aladyna. Podoba mi się ta nazwa. Oczywiście widziałem te słynne drzwi. Podobno mają zostać wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 18. Marek pisze:

  Drzwi Alladyna są o dwa kroki od Urzędu Miasta, pewnie nie jeden urzędnik je mija co dzień jak idzie do pracy, ale kogo by to obchodziło.. wstyd i dziadostwo na każdym kroku.

 19. W Pinczowie urodzony pisze:

  Dużo, aż za dużo błędów w tym poście. Kto to pisał, a kto zaakceptował do publikacji ?

 20. nikt pisze:

  Co to za wojewoda, który nie wie jak krawat prawidłowo założyć…?…ta sama „szkoła” co Kempa…ta od tłustych włosów…

 21. Gość pisze:

  Psi, to ci mulda. Dwa wiadra piachu, dwie godziny roboty.

 22. Morgan Friman pisze:

  No właśnie.niby dwa wiadra piachu ale cały czas jest i ma się dobrze. To nie najlepiej świadczy o ludziach za to odpowiedzialnych.
  Widziałem chlopaczka co tam nieźle przez kierownice roweru przeleciał. Niby taka mała,ale jakby mi się tam mój dzieciak poobijał to bym się wku….ł.

 23. Pińczowianka pisze:

  Komentarze czytają i ci z urzędu i ze starostwa. Szkoda, że nikomu nawet się nie chce przekazać informacje do odpowiedniego wydziału by było po tak śmiesznym problemie pokazywanym przez mieszkańców. Nawet jeśli za ten chodnik odpowiada Jędrzejów (akwen) to pokazuje tylko jaką obojętnością się wykazują. A co dopiero liczyć od nich na coś więcej

 24. Gość pisze:

  Jest dziura, trzeba zgłosić do kogo trzeba i czekać, ktoś się potłucze, obdukcja, odszkodowanie i ukaranie odpowiedzialnych.

 25. mieszczanin pisze:

  jest dziura to chyba naturalne że urzędnik jeśli nie minęło 5 lat zgłasza fuszerek wykonawcy a jeśli ten przeciwny to idzie się do sądu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com