Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Podróż przez świat z niezwykłymi fotografiami autorstwa Sebastiana Napory

0 komentarzy

47. Międzynarodowe Łowy z Sokołami trwają w Pińczowie 

12 listopada 2021 | pinczow.com.pl, pinczow.com | Wyświetleń: 555

W czwartek, 11 listopada w Pińczowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Polski Klub Sokolników Polskiego Związku Łowieckiego „Gniazdo Sokolników” zorganizował tam 47. Międzynarodowe Łowy z Sokołami. Rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce na dziedzińcu przed Hotelem Nad Starą Nidą.

Na otwarciu stawiło się 50 sokolników z całej Europy między innymi z Czech, Słowacji i Niemiec, wraz z 40 sokołami oraz 5 orłami i 23 jastrzębiami. 
 
Podczas inauguracji Łowów, gości oraz uczestników powitał prezes Polskiego Klubu Sokolników PZŁ „Gniazdo Sokolników” – Adam Dopierała. Na zaproszenie Polskiego Związku Łowieckiego podczas rozpoczęcia obecny był również burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak, przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie Zdzisław Woźniak i Andrzej Głogowiec, prezes Pińczowskich Wodociągów.
 
47. Międzynarodowe Łowy z Sokołami to trzydniowe widowisko. Zakończy się w sobotę, 13 listopada. Jest to zamknięte wydarzenie, ale jeśli ktoś chciałby porozmawiać z uczestnikami Łowów może pojawić się jutro między godziną 8 a 9 rano na dziedzińcu przy Hotelu nad Starą Nidą.
 
Podczas tegorocznych Łowów odbyła się zamknięta prelekcja na temat sokolnictwa profesora Piotra Tyjanowskiego, orintologa z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
 

Głównym punktem wydarzenia jest jednak polowanie. Kilkudniowe łowiska zakończone będą uroczystym pokotem, czyli podsumowaniem trzydniowych polowań. Zazwyczaj podczas pokotu ogłasza się także króla polowań i wyróżnia się sokolników, którzy najpiękniej ze swoimi ptakami „latali”.  

Poniższe trzy zdjęcia: Miesięcznik „Brać Łowiecka”.

  

 

Jedna odpowiedź do “47. Międzynarodowe Łowy z Sokołami trwają w Pińczowie ”

  1. Morgan Friman pisze:

    I jakie wyniki?ktoś wie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com