Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Podróż przez świat z niezwykłymi fotografiami autorstwa Sebastiana Napory

0 komentarzy

IX Bieg na Grochowiska imienia Andrzeja Dziubińskiego za nami

12 listopada 2021 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 1 052

W czwartek, 11 listopada miłośnicy biegania po raz kolejny uczestniczyli w IX Biegu na Grochowiska. Była to dziewiąta edycja wydarzenia, ale po raz pierwszy imienia historyka, pińczowianina Andrzeja Dziubińskiego.

Jak co roku trasa biegu liczyła 10 kilometrów (głównie leśnymi ścieżkami). W wydarzeniu wzięło udział 80 biegaczy. Obecna była także żona i córka świętej pamięci Andrzeja Dziubińskiego. Dokładna klasyfikacja generalna dostępna jest TUTAJ i klasyfikacja z podziałem na kategorie dostępna TUTAJ.
– Dziękujemy wszystkim za obecność: zawodnikom, którzy zjawili się na trasie, kibicom i wszystkim, którzy włączyli się w organizację IX Biegu na Grochowiska – podkreślał burmistrz miasta i gminy Pińczów, Włodzimierz Badurak podczas zakończenia biegu i wręczania nagród.
Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miasta i Gminy Pińczów na czele z burmistrzem Włodzimierzem Badurakiem, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pińczowie, Stowarzyszenie Ziema Pińczowska. 
Jak co roku najwięcej pracy w organizację włożyła grupa pasjonatów która już po raz 9 zorganizowała bieg, w tym roku: Urszula Sroka – Kurek, Beata Błach, Agnieszka Smuga Żeromińska, Marcin Wojniak – koordynator biegu, Marcin Błach ? sędzia, Paweł Bardzyński, Arkadiusz Kurek, Jacek Zarański, Piotr Czerw.
Trasę biegu zabezpieczali policjanci z pińczowskiej komendy oraz ochotnicze straże pożarne ze Skowronna Dolnego, Włoch, Pińczowa i Krzyżanowic. Składamy podziękowania także panu wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Pińczowie Krzysztofowi Wąsikowi za pyszną grochówkę, pracownikom SZOZ Pińczów  oraz dyrektorowi za zabezpieczenie medyczne oraz organizacyjne. Wszystkim, którzy pomagali czy wspierali organizację biegu.

Zdjęcia: Urszula Sroka – Kurek. Niebawem będzie ich więcej.

2 odpowiedzi na “IX Bieg na Grochowiska imienia Andrzeja Dziubińskiego za nami”

  1. Olo pisze:

    Dobrze, że trasa nie prowadziła od strony „blaszoka” w kierunku zalewu. Wiecie czym mogło by się skończyć spotkanie z pińczowską muldą u niektórych biegaczy …

  2. Morgan Friman pisze:

    Myślę Olo,że tam będzie przebiegała trasa survivalowa. Taka dla prawdziwych biegowych wyjadaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com