Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Podróż przez świat z niezwykłymi fotografiami autorstwa Sebastiana Napory

0 komentarzy

Przyjaciele AdamOwi

22 listopada 2021 | ACh, pinczow.com.pl/FB | Wyświetleń: 537
Artyści, muzycy, koła gospodyń wiejskich, samorządowcy, przyjaciele Adama Ochwanowskiego i mieszkańcy naszego powiatu. Wszyscy wzięli udział w niedzielnym koncercie w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury Przyjaciele Adamowi, aby okazać wsparcie w walce z chorobą poecie z Ponidzia.
To wszystko, co robię wynika z miłości do tej ziemi, Pińczowa. Nie robiłbym jednak tego wszystkiego gdyby nie ludzie? ? tak w lutym ubiegłego roku mówił Adam Ochwanowski odbierając tytuł Osobowość Roku Gminy Pińczów. Wczoraj ci sami ludzie pragnęli okazać swoje wsparcie dla artysty.
 
Koncert Przyjaciele Adamowi rozpoczął się o godzinie 15 występem Złocowianek. W wyjątkowym koncercie wystąpili artyści z Kielc, Pińczowa, Ponidzia i przyjaciele poety: Ryszard Sobieraj z zespołem, Andrzej Kozioł z zespołem, Jan Kozłowski, Andrzej Żądło, Teatr Ciut Frapujący, Piotr Restecki, Stan Tutaj. Wydarzenie prowadził Wit Chamera.
 
Na zakończenie odbyła się licytacja, którą poprowadziła Iwona Senderowska, dyrektor PSCK, Marcin Błach i Wit Chamera. Zebrani goście aktywnie włączyli się w licytację oraz przekazywali datki do puszek. Najdroższym wylicytowanych fantem był karnet VIP Łomża Vive Kielce. Uczestnicy licytacji okazali się bardzo szczodrzy i zebrana kwota jest wystarczająca do sfinansowania kosztów leczenia i rehabilitacji Adama w najbliższym czasie.
 
Z licytacji udało się uzbierać kwotę 9 340 złotych. Natomiast z całego wydarzenia 15 001 złotych 20 groszy.
 
Pomysłodawcą niedzielnego koncertu był Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa, który objął wydarzenie także patronatem honorowym. – Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom Koncertu – Przyjaciele Adamowi-. Dziękuję artystom, którzy wystąpili dla Adama, wszystkim paniom z kół gospodyń wiejskich, dzięki którym mogliśmy liczyć na fantastyczne stoiska oraz wszystkim organizatorom, licytującym i tym, którzy przekazali fanty. Po raz kolejny pokazaliśmy, że w Pińczowie potrafimy pomagać – podsumowuje Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.
więcej zdjęć TUTAJ

Możliwość komentowania jest wyłączona.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com