Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny w Pińczowie

0 komentarzy

Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową

17 listopada 2021 | MR, MR | Wyświetleń: 1 736
Budowanie szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia to bardzo piękny i stary zwyczaj, dużo starszy niż ozdabianie choinki. Tym bardziej smutnym wydaje się być fakt, iż na przestrzeni lat staje się coraz bardziej zapomnianym rytuałem, kojarzonym z odległymi czasami.
By przypomnieć tę nieco uśpioną tradycję oraz pokazać, że może ona z powodzeniem funkcjonować również we współczesnym świecie, Muzeum Regionalne w Pińczowie wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Pińczów Panem Włodzimierzem Badurakiem zapraszają do udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.
 
Konkurs przeznaczony jest dla stowarzyszeń, organizacji i instytucji (Szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, Kluby Seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Urzędy itp.).
 
Prace należy składać do 31 grudnia 2021 r. w Oddziale Muzeum Regionalnego w Pińczowie- Dom Ariański (Pińczów, ul. Batalionów Chłopskich 32).
 
Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 8 stycznia 2022 r. w Oddziale Muzeum Regionalnego w Pińczowie- Dom Ariański, podczas wernisażu wystawy „Szopki krakowskie w Pińczowie”.
 
Zgłoszone prace prezentowane będą na wystawie „Szopki krakowskie w Pińczowie” do końca marca 2022 r.
 
Informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej muzeum oraz na profilach społecznościowych.
 
Regulamin konkursu dostępny tu:
 
 
Dodatkowe informacje udzielane będą za pośrednictwem poczty e-mail: mrpinczow@wp.pl lub pod nr tel. 41- 357-54-04; 41-357 24 72.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

10 odpowiedzi na “Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową”

 1. Wieloryb pisze:

  Zgodnie z paragrafem 3 pkt 7 regulaminu konkursu jako element świeckiej architektury z terenu Pińczowa mogą wystąpić Drzwi Aladyna i Mulda Wielorybia.

 2. Zawstydzony pisze:

  Już dziś stwierdzam,że najpiękniejszą szopką jest należąca do Baduraka.Można ją oglądać przez cały rok w UMiG w Pińczowie.

 3. Morgan Friman pisze:

  Pięknie moi przedmówcy. Myślę sobie :fajny tytuł to otworzę i napisze o Drzwiach Aladyna I Muldzie Pińczowskiej i sarkastycznie wspomnę o UMiG .a tu bach..😉
  To piękne .nasze perełki zyskują sławę. Pozdrawiam fanów naszych lokalnych perełek

 4. protektor pisze:

  Ten portal to dno. Kasowanie komentarzy jakie by nie były to świństwo, tym bardziej że nikt nic obraźliwego nie napisał. Dno, dno i jeszcze raz dno. Brak szacunku i olewactwo w stosunku do ludzi. Jestem tu ostatni raz i wielu znajomych również.

 5. misiek pisze:

  Brak szacunku najczęściej reprezentują niestety wpisy oczywiście anonimowych osób. I dobrze, że redakcja to zablokowała. dyskutować można swobodnie na FB. Polecam!

 6. Wieloryb pisze:

  Nie każdy działa na FB.
  Na tym portalu komentujący artykuły podają adres e-mail. Ogólnie w przypadku korzystania z Internetu nie ma mowy o anonimowości, zawsze jakiś ślad zostaje.

 7. normalny pisze:

  A dlaczego na wystawie fotografii nikt nie mam maseczki, czy to nie jest wykroczenie
  / Pod spożywczakiem łapią ludzi jak za okupacji a tu proszę… czarno na białym… są zdjęcia , i co? Nikt za to nie beknie? ot sprawiedliwość…

 8. siwa pisze:

  W innych miastach galerie, baseny , developerka na wysokim poziomie, ujęcia geotermalne, lodowiska i inne atrakcje a u nas….XII Zjazd Oddziału Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pińczowie … wydarzenie dekady… nie wiadomo czy się śmiać czy płakać?

 9. gajowy Marucha pisze:

  No i ta szeroka informacja publiczna jak np. zabronienie przez decydentów komentowania informacji o sesji Rady Miejskiej. Chyba za cara było więcej swobody.

 10. Gosia pisze:

  hehhhh nizależny portal… hahahahhh….kpina z Pińczowian.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com