Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Galeria zdjęć Jana Góreckiego

0 komentarzy

Pińczowskie talenty

2 grudnia 2021 | UM FB, UM FB | Wyświetleń: 565
Są takie chwile, kiedy nie możemy wyjść z podziwu, jak wiele talentów skrywa pińczowska młodzież…W poniedziałek, 29 listopada gościliśmy w Urzędzie Miejskim Karolinę i Natalię Głuc, których pasją jest taniec. Od burmistrza Pińczowa otrzymały nagrodę za specjalne osiągnięcia – w tym za zdobycie w październiku tego roku tytułów wicemistrzyń Europy!
Natalia i Karolina Głuc są siostrami. Mieszkają w Pińczowie, tutaj także uczęszczają do szkół. I obydwie mają wielką pasję – taniec.
Jak mówi mama dziewcząt, obydwie tańczą od najmłodszych lat. obecnie łączą naukę z treningami. Taniec jest dla nich pasją, która być może będzie mogła przerodzić się w sposób na życie. Pani Magdalena, mama Natalii i Karoliny podkreśla:- Jesteśmy bardzo dumni z córek. Od najmłodszych lat ambitnie trenują i wkładają w to mnóstwo serca. Wymaga to też bardzo dobrej organizacji czasu.
Dziewczęta uczestniczą w wielu turniejach rangi krajowej i międzynarodowej. Nie sposób wymienić wszystkich ich osiągnięć. Poniżej skupiamy się tylko na Mistrzostwach Polski.
Natalka:
-dwukrotne Mistrzostwo Polski federacji IDO, w duecie z Olgą Szarugą
-dwukrotne 2 Wicemistrzostwo Polski federacji WADF oraz Mistrzostwo Polski tej federacji, w duecie z Olgą Szarugą
-2 i 3 miejsce solo na Mistrzostwach Polski federacji WADF oraz miejsca w czołówce dwóch federacji tańca
-Wice Mistrzostwo Europy federacji WADF w duecie z Olgą Szarugą oraz 14 miejsce solo na tych Mistrzostwach Europy
Karolinka:
-dwukrotne 2 Wicemistrzostwo Polski solo federacji WADF
-Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski w formacji ,federacji WADF
-Wicemistrzostwo Europy federacji WADF oraz 13 miejsce solo na tych Mistrzostwach Europy
Decyzją Pana Burmistrza Włodzimierza Baduraka zarówno Natalia, jak i Karolina Głuc otrzymały nagrodę za szczególne osiągnięcia, w tym za zdobycie wyżej wymienionych tytułów wicemistrzyń Europy. W poniedziałek oficjalnie odebrały nagrodę i podziękowania z rąk Pana Burmistrza. Spotkanie było także okazją, aby porozmawiać o ich pasji, talencie i planach. Natalii i Karolinie towarzyszyli dumni rodzice – pani Magdalena i pan Konrad.
– Serdecznie gratuluję Karolinie i Natalii Głuc. Obydwie posiadają niezwykły talent, a ich osiągnięcia zasługują na wyróżnienie i nagrodę – podkreśla Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.
więcej zdjęć na stronie TUTAJ
 

Możliwość komentowania została wyłączona.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com