Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Galeria zdjęć Jana Góreckiego

0 komentarzy

PORZUCONA TORBA PEŁNA ROŚLINNEGO SUSZU

6 grudnia 2021 | D.S, KPP Pińczów | Wyświetleń: 912

Czwartkowej nocy pińczowscy policjanci zatrzymali 24-latka, który posiadał przy sobie ok. 50 gramów marihuany. Z tej niemałej ilości narkotyku można by przygotować nawet kilkaset porcji środka odurzającego. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Uwagę policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zwróciło nietypowe zachowanie młodego mężczyzny, który nocą samotnie przemierzał ulice Pińczowa. Gdy zobaczył radiowóz przyśpieszył kroku i nagle zmienił kierunek podróży. Mundurowi w między czasie zaobserwowali też, jak bez powodu porzuca niesioną przez siebie torbę. Potem, czując na sobie wzrok policjantów, chłopak rzucił się do ucieczki. Ta zakończyła się jednak niemal natychmiastowym zatrzymaniem. Już wspólnie z 24-latkiem policjanci odnaleźli torbę i sprawdzili jej zawartość. Była tam waga aptekarska oraz duże zawiniątko z suszem roślinnym, o charakterystycznym zapachu marihuany.

Chociaż zatrzymany na początku utrzymywał, że torba nie jest jego własnością, to na jego niekorzyść, oprócz obserwacji funkcjonariuszy Policji, przemawiał fakt, że wcześniej był już czterokrotnie notowany za posiadanie i handel narkotykami. Ostatnio w maju tego roku.  Po wstępnych czynnościach, przeprowadzonych z zatrzymanym 24-latkiem, prokurator zdecydował zastosować wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego. Oprócz poprzednich wyroków grożą mu kolejne 3 lata pozbawienia wolności.

Możliwość komentowania została wyłączona.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com