Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Galeria zdjęć Jana Góreckiego

0 komentarzy

Św. Mikołaj odwiedził dzieciaki z Pińczowa

6 grudnia 2021 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 1 009

Św. Mikołaj odwiedził Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pińczowie. Przywiózł dzieciakom ogrom prezentów.

6 grudnia tuż po godzinie dziewiątej, do SOSW im. bł. Józefa Pawłowskiego w Pińczowie zajechały sanie św. Mikołaja. Z braku śniegu, ciągnięte nie przez renifery, ale przez motocykl. Tuż za nimi przyjechali jego pomocnicy – członkowie Wolnej Grupy Motocyklowej Ponidzie i grupa pomocników i pomocnic z firmy Regesta w Pińczowie.

Dzieciaki czekały na szkolnym podwórku z wypiekami na twarzach. Każdy był ciekawy, czy otrzyma paczkę, i co w niej będzie. Towarzyszyli im nauczyciele i wychowawcy.

Jak powiedział dyrektor placówki Andrzej Cepak, cała akcja była możliwa dzięki licznym i stałym sponsorom. Jak co roku pamiętali o dzieciach i ufundowali im prezenty – jak widać duże paczki – dodał. Natomiast przesympatyczna oprawa imprezy została przygotowana przez Wolną Grupę Motocyklową Ponidzie i pracowników firmy Regesta w Pińczowie. Jak wyjaśniła pani Dorota Kwiecień, co roku jeżdżą z taka oprawą do wszystkich, którzy ich zaproszą.

Na zakończenie naszej wizyty w Ośrodku, dyrektorka Aneta Walasek powiedziała – obecnie w naszej szkole idą pełną parą przygotowania do świąt. Na holu już czeka na dzieci piękna duża szopka. Postacie św. Rodziny i zwierzątek zostały wykonane przez młodzież w ramach konkursu. teraz jego uczestnicy czekają na wręczenie przepięknych nagród. Każda z nich będzie dekorować salę w internacie, gdzie mieszkają uczniowie.

Dyrekcja ośrodka, grono pedagogiczne i oczywiście dzieciaki dziękują serdecznie darczyńcom – za pomoc i wielkie serce, które okazują wychowankom placówki.

Sponsorami paczek byli:

Nadleśnictwo Michałów, Anna Obarzanek – kierownik sklepu „Delikatesy Centrum” – ul. 3 Maja w Pińczowie, firma Regesta, Sklep Lewiatan w Pińczowie, Raf-Bud Rafał Przygodzki, Bank Spółdzielczy – dyr. Jakub Madej, Stadnina Koni Michałów – Marek Skomorowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie – Zdzisław Woźniak, Wodociągi Pińczowskie – Andrzej Głogowiec, Paweł Kwiecień „Pablo”, Żak Bus – Jacek Kurczyna, Eurocash – Andrzej Trojanowski, Mariusz Piątek – PMP Prefabrykaty i Piotr Pasternak.

 

 

Zdjęcia w GALERII – zapraszamy

Możliwość komentowania została wyłączona.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com