Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Ponad 300 tysięcy złotych dofinansowania na przebudowę i remont budynku wiejskiego domu kultury w Bogucicach

24 grudnia 2021 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 677

Dziś w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach podpisano umowę na dofinansowanie realizacji zadania “Rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku wiejskiego domu kultury w Bogucicach wraz z wyposażeniem”, w ramach działania “Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Dokument podpisali: burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak przy kontrasygnacie skarbnik gminy Pińczów Mirosławy Wiśniewskiej, w towarzystwie Kazimierza Klasińskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Pińczowie i oraz Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego i członek Zarządu Województwa Marek Jońca.

– Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu, będziemy mogli wykonać ostatni etap przebudowy budynku. To długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców, o którą nieustannie zabiegał radny pan Kazimierz Klasiński. Cieszy nas to, ponieważ ta inwestycja realizowana jest z myślą o mieszkańcach i to im – lokalnej społeczności ma niebawem służyć – mówi Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.
Całkowity koszt inwestycji to 477 689,21 złotych.
Dofinansowanie wynosi 303 953,00 złotych.
Wkład własny gminy 173 736, 21 złotych.
W ramach zadania “Rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku wiejskiego domu kultury w Bogucicach wraz z wyposażeniem” zaplanowano wykonanie elewacji, przyłącze nowych kanalizacji sanitarnych oraz wodociągowych, montaż urządzenia dźwigowego, montaż instalacji fotowoltaicznych oraz wyposażenie w postaci mebli kuchennych, chłodziarko zamrażarki, kuchenki gazowej, zmywarki oraz zakup laptopa. W ramach inwestycji zostanie zamontowana winda dla osób niepełnosprawnych. Wykończone będzie pierwsze piętro, gdzie mieści się świetlica.
Termin realizacji przedsięwzięcia to października 2022 rok.
Dodajmy, że w remontowanym budynku mieści się także siedziba OSP oraz Stowarzyszenia Ludowego Chata Bogucka.
– Remont tego budynku jest bardzo pracochłonną inwestycją i moim oczkiem w głowie. Cieszę się, że dzięki dofinansowaniu będziemy mogli dokończyć remont i wyposażyć budynek – tak, aby mógł służyć mieszkańcom i był dostępny na różne uroczystości. Bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi Włodzimierzowi Badurakowi i władzom województwa za udzielone wsparcie i zaangażowanie – podkreśla Kazimierz Klasiński, sołtys Bogucic, radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com