Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Narty Ojca Świętego” TCF jeszcze raz w Pińczowie – charytatywnie

0 komentarzy

Pumptrack w Pińczowie oficjalnie otwarty

20 grudnia 2021 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 1 282

Pumptrack w Pińczowie oficjalnie otwarty. Tu można doskonalić umiejętność jazdy na rowerze, deskorolce i rolkach.

W piątek, 17 grudnia w Pińczowie oficjalnie otwarto pumptrack. To specjalny tor do szkolenia swoich umiejętności jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach. Powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

Pumptrack powstał na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie. W bliskim sąsiedztwie domków letniskowych, hali sportowej i stadionu. To specjalny tor do jazdy na rowerze, a także na rolkach czy deskorolce. Może służyć do wszechstronnego treningu, wyrabia refleks, zmysł równowagi i koordynację. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Tor zbudowany jest z użyciem nawierzchni asfaltowej pozwalającej na długotrwałe użytkowanie. Pumptrack przeznaczony jest zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Będą mogli z niego korzystać amatorzy i profesjonaliści. 
 
Inwestycja wykonana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Pińczowa 2020.W głosowaniu projekt uzyskał 98 głosów i znalazł się na 3 pozycji.
 
Przypomnijmy, że wnioskodawcą projektu było Stowarzyszenie Ziemia Pińczowa, a wartość inwestycji to około 198 tysięcy złotych.
 
Podczas piątkowego otwarcia zorganizowano szkolenie i pokaz, który poprowadził Hubert Rólkiewicz, promotor sportów ekstremalnych wśród dzieci i młodzieży, a jednocześnie współtwórca “Szkółek BMX”, która obecnie ma kształt “Olimpijskiej Szkółki BMX”. W szkoleniu i pokazie wzięła udział młodzież szkolna z Pińczowa. Grupa dowiedziała się jak bezpiecznie korzystać z przygotowanej atrakcji.
 
W oficjalnym otwarciu brał udział oczywiście Pan Burmistrz Włodzimierz Badurak: – Cieszy mnie to, że Pińczów wzbogacił się o kolejne miejsce dedykowane miłośnikom sportu – nie tylko młodzieży, ale też dzieciom i dorosłym. Tor będzie ogólnodostępny dla wszystkich, którzy będą chcieli z niego korzystać. O szczegółach poinformujemy i już dziś zapraszam – podkreśla Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.  
 
Podczas otwarcia obecna była także Marta Łaskawiec, reprezentująca Stowarzyszenie Ziemia Pińczowska, radna Rady Miejskiej w Pińczowie oraz Urszula Sroka – Kurek i Renata Bugaj z Urzędu Miejskiego w Pińczowie. 
 
Co ciekawe, pińczowski pumptrack wykonała firma Radtracks, prowadzona przez Jakuba Kowalskiego i Karola Kowalskiego. Obydwaj panowie to miłośnicy sportów rowerowych i właśnie dlatego założyli działalność. Są to organizatorzy między innymi zawodów Pumptrack League i warsztatów pumptrackowych. Dzięki ich inicjatywie powstał pumptrack w Iłławie, jeden z pierwszych takich obiektów w Polsce.

Możliwość komentowania została wyłączona.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com