Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pińczowie

31 stycznia 2022 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 952

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pińczowie. Zebraliśmy prawie 78 tysięcy złotych.

Mnóstwo hałasu, świetna zabawa, uśmiech na twarzach a na koniec dnia fantastyczny wynik! 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej po raz kolejny pokazał, jak wielkie i gorące serca mają pińczowianie. Po raz kolejny było to wydarzenie tworzone dzięki i przez mieszkańców. Wspólnie stworzyliśmy piękne święto, pokazując w czym tkwi siła pińczowskiego grania! W sumie zebraliśmy prawie 78 tysięcy złotych!
 
Pińczów pięknie zagrał podczas niedzielnego finału WOŚP. 38 770, 00 zł – tyle zebraliśmy z licytacji, 28 574,61 zł – tyle zebrali wolontariusze, 10 635, 97 zł – to kwota zebrana dzięki wszystkim akcjom towarzyszącym.
 
– Bardzo dziękuję wszystkim naszym Wolontariuszom, który jak co roku pokazali jak wielkie serca mają do pomocy! Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację finału oraz wszystkim, którzy wsparli akcję. Podziękowania kieruję także do wszystkich, którzy wzięli udział w licytacjach, do mieszkańców, samorządowców i przedsiębiorców – bez ich pomocy nie osiągnęlibyśmy prawie 39 tysięcy z samych licytacji – podsumowuje Włodzimierz Badurak, burmistrz miasta i gminy Pińczów, który jak co roku aktywnie włączył się w licytacje oraz przekazał jako fanty dwa vouchery wejść na pływalnię miejską.
 
Jednym z najdrożej wylicytowanych „fantów” jest także „Dzień pracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Pińczów”, który licytowany był tylko online i nabywca zapłacić za niego 2 tysiące złotych. Zwycięzcą tej licytacji jest Marcin Wojniak, dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie.
 
Podczas wczorajszego finału WOŚP byliśmy świadkami pokazu chi kung w wykonaniu seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pińczowie, pokazu karate w wykonaniu Kieleckiego Sportowego Klubu Karate; wspólnie rozgrzewaliśmy się przy energetycznej zumbie z Agatą Zgrzebnicką. Pięknie zaprezentowały się grupy taneczne Mimesis, Perfekta, Atut oraz wokaliści. Energetycznie zagrała dla nas orkiestra dęta OSP Pińczów pod batutą Michała Dyni i zespół Nidzianie z Sobkowa. Mieliśmy okazję pograć w stare, dobre planszówki z klub 5aSÓW, powyginać się na mega twisterze, pobawić z Klubem Rodzica z Przedszkola Nr 3 z Pińczowa. Każdy mógł skorzystać z badań profilaktycznych SZOZ Pińczów. Sportowe emocje zapewnili nam Zalewajkowe Świry, siłownia MC GYM i chłopaki ze ścianki wspinaczkowej. Nie mogło zabraknąć z nami Krewkich Ponidzian, Wolnej Grupy Motocyklowej Ponidzie i Brave Dogs Chapter Ponidzie, którzy witali wszystkich serdecznym uśmiechem i ogromem dodatkowych atrakcji. Smakowitości przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Pasturki. Nie można zapomnieć o wielkim wkładzie ochotniczych straży pożarnych w przygotowaniu hali do wydarzenia oraz całej ekipie centrum kultury, która w tym roku była także formalnym organizatorem sztabu, w tym szczególne podziękowanie dla Iwony Senderowskiej i Marcina Błacha za wielkie serce i sprawne przeprowadzenie licytacji. A było z czego wybierać, ponieważ na licytację trafiło ponad 100 fantów, w tym te, które osiągnęły najwyższe kwoty – przekazane przez Macieja Kmitę.
 
Na ulicach naszej gminy (oraz Gminy Złota) już od rana spotkać można było Wolontariuszy, którzy są prawdziwym sercem Orkiestry. Łącznie 65 osób, pod świetną batutą Wojciecha Wojtasia, po raz kolejny zagrało najpiękniej jak potrafiło.
 
 
 
 
więcej zdjęć TUTAJ
 
 

Możliwość komentowania została wyłączona.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com