Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pińczowski Klub “Pięć aSÓW” na Wielkim Boju Planszówkowym w Kielcach!

0 komentarzy

Jan Jakub Kolski w Pińczowie

18 stycznia 2022 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 1 849

Jan Jakub Kolski wraz z osobami, które będą tworzyć film “Wariaci” odwiedził Pińczów. Odwiedzili interesujące ich lokalizacje. 

Od wczoraj w Pińczowie gościmy wyjątkowe osoby. Przyjechał do nas reżyser Jan Jakub Kolski wraz z osobami, które będą współtworzyć jego najnowszy film “Wariaci”. Natomiast dziś, od wczesnych godzin porannych, następuje dokumentowanie różnych miejsc w naszym mieście, gdzie w czerwcu tego roku będą kręcone ujęcia.

Reżyser Jan Jakub Kolski, Maria Seweryn – scenograf, Maja Kimbar – drugi reżyser, Włodzimierz Kolski, Agnieszka Papiewska – z produkcji filmu wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego wybrali się między innymi na wzgórze Świętej Anny i teren kolejki, oglądali jeden z placów zabaw, osiedle oraz kilka innych interesujących ich lokalizacji. Po terenie więzienia oprowadził naszych gości zastępca dyrektora Zakładu Karnego ppłk Łukasz Trzcina.

O czym będzie nowy film Jana Jakuba Kolskiego?

– Najnowszy obraz jednego z najbardziej uznanych polskich reżyserów to historia Eryka i Karolki – pary złodziejaszków. Poznajemy ich w dniu, w którym wychodzą z więzienia. Pomimo dziwnej relacji starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości, co z czasem doprowadza do zazdrości, ucieczki w naturę, kolejnych napadów. Wszystko to z miłości. Tylko, że ani on, ani ona nie potrafią szczerze mówić o łączącym ich uczuciu. ?Wariaci? to klasyczne kino drogi z tłem kryminalnym – tak o filmie pisze Łódzki Fundusz Filmowy, który przyznał na niego dofinansowanie.
Jan Jakub Kolski to pochodzący z Wrocławia 65-letni reżyser. W 2006 roku za film “Pornografia” otrzymał Złotego Lwa, nagrodę przyznaną za udział w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Nagrodzony też dwiema statuetkami “Orła” przyznawanymi przez Polską Akademię Filmową za filmy “Historia kina w Popielawach” (1999, za najlepszy film) oraz Jasminum (2006, nagroda publiczności).

3 odpowiedzi na “Jan Jakub Kolski w Pińczowie”

 1. Wieloryb pisze:

  Może ekipa Jana Jakuba sfilmowałaby muldę wielorybią i drzwi alladyna.

 2. Pińczak pisze:

  Jaki Pan Cenzor łaskawy…
  Wróciła możliwość komentowania…
  … albo nieuważnie zapomniał wyłączyć tą opcje

 3. Fabian pisze:

  Pan cenzor łaskawy bo przez dłuższy czas portalik był ignorowany i słusznie a teraz z podkulonym ogonkiem znów dał możliwość komentowania… śmiech na sali.. hehh tylko nie piszcie źle albo neutralnie o władzy bo znowu zabl0okuje.. hehh, mile widziane tylko ohy i ahy i pełne podziwu eseje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com