Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Narty Ojca Świętego” TCF jeszcze raz w Pińczowie – charytatywnie

0 komentarzy

Kolędujmy Jezusowi

10 stycznia 2022 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 1 051

Kolędowanie – jedna z najstarszych i najpiękniejszych tradycji. O tym, jak wyjątkowy i magiczny jest czas wspólnego śpiewania kolęd przekonali się wczoraj uczestnicy koncertu “Kolędujmy Jezusowi”, który odbył się w klasztorze Ojców Franciszkanów w Pińczowie. Ewa Uryga – wybitna artystka jazzowo-soulowa dostarczyła wyjątkowych muzycznych emocji dzieląc się swoim talentem i porywając publiczność do wspólnego kolędowania. Artystce towarzyszył muzyk, kompozytor i aranżer Dariusz Ziółek.

“Kto śpiewa ten dwa razy się modli”- przypomniał na wstępie Ojciec Eliasz – by za chwilę cały Klasztor O.O. Franciszkanów w Pińczowie wypełnił się kolędą na wiele głosów. W programie koncertu znalazły się kolędy polskie i świąteczne piosenki w znakomitych jazzowych aranżacjach m.in. Jerzego Szymaniuka oraz amerykańskich aranżerów. “Dziękuję za niesamowitą atmosferę  i tą wspaniałą energię.  Jesteście fantastycznym chórkiem”- mówiła wokalistka po zakończonym koncercie.

Koncert był też otwarciem Nowego Roku w pińczowskiej kulturze. Dziękujemy, że byliście z nami i życzymy Wam wielu okazji do tak wyjątkowych spotkań.

Patronat honorowy nad koncertem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

 

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com