Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pińczowski Klub “Pięć aSÓW” na Wielkim Boju Planszówkowym w Kielcach!

0 komentarzy

W gminie Pińczów powstanie ponad 10 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Podpisano umowę na inwestycję 

10 stycznia 2022 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 1 167

W ciągu najbliższych dwóch lat w gminie Pińczów powstanie ponad 10 kilometrów sieci kanalizacyjnej. W poniedziałek, 10 stycznia w Pińczowie podpisano umowę na wykonanie tej oczekiwanej inwestycji.

Kanalizacja powstanie w trzech miejscowościach: w Brześciu, Skowronnie Górnym i miejscowości Włochy. W wyniku przetargu ogłoszonego w ubiegłym roku wartość umowy wynosi prawie 8.5 mln zł, a udział środków własnych tylko 5%, reszta stanowi dotacja z Polskiego Ładu.
 
W poniedziałek umowę podpisali Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa przy kontrasygnacie Mirosławy Wiśniewskiej, skarbnik gminy Pińczów oraz Piotr Czyszczoń z firmy Ekokanwod z Nowego Korczyna i wykonawca zadania. Podczas spotkanie nie mogło zabraknąć Pana ministra Michała Cieślaka, Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa podkreślał, że wsparcie środków rządowych jest bardzo ważne i bez nich realizacja tej inwestycji byłaby niemożliwa.
– Dziękujemy za merytoryczne wsparcie ministrowi Michałowi Cieślakowi. Mieszkańcy od lat czekali na tę inwestycję. Gmina Pińczów stara się o status gminy uzdrowiskowej, a tego typu działania bezpośrednio wpływają na ochronę naszego środowiska.
 
Minister Michał Cieślak pogratulował władzom gminy, że są już na etapie rozstrzygnięcia konkursu ofert. Zaznaczył, że to pierwsza z gmin w województwie świętokrzyskim, która realnie przystępuje do wykonywania prac i wykorzystania rządowych środków finansowych z Polskiego Ładu.
 
– To bardzo ważna inwestycja, ale tych przedsięwzięć w regionie będzie znacznie więcej. Samorządy otrzymały spore pieniądze i w kolejnych edycjach programu nadal będą je otrzymywać. Niebawem cała Polska będzie jednym wielkim placem budowy nie tylko inwestycji wodno-kanalizacyjnych, ale i drogowych czy związanych z energetyką.
Minister nie krył zadowolenia, że postępowanie przetargowe wygrała lokalna firma. Podkreślił, że głównym celem programu było to, aby lokalne firmy wykonywały te inwestycje, zwiększały zatrudnienie, rozwijały się, aby tych firm było jak najwięcej, co wpływa pozytywnie na rynek pracy – czytamy na stronie Radia Kielce.
Prace rozpoczną się, gdy poprawi się pogoda i nie będzie mrozów. Prace będą prowadzone odcinkowo, mają się zakończyć w 2023 roku. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. 

Możliwość komentowania została wyłączona.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com