Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem

29 marca 2022 | Biblioteka Miejska i Gminna, MBG | Wyświetleń: 429
W najbliższy piątek, 1 kwietnia, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie oraz działający przy niej Dyskusyjny Klub Książki, zapraszają na spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem – poetą, prozaikiem, felietonistą.
 
Jacek Dehnel (urodzony w 1980 r.) jest absolwentem V LO im Stefana Żeromskiego w Gdańsku Oliwie oraz Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat licznych konkursów poetyckich. Autor książek poetyckich, powieści i opowiadań. Publikował m.in. w „Studium”, „Toposie”, „Tytule”, „Kwartalniku Artystycznym”, „Zeszytach Poetyckich”, „Akcencie” oraz „Przeglądzie Powszechnym”. Jest felietonistą portalu Wirtualna Polska (dział „Książki”) i Polityki (dział „Kawiarnia literacka”).
W 2005 r. laureat Nagrody Kościelskich. W 2007 r. został laureatem Paszportu Polityki za rok 2006 w kategorii literatura. Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike ? w 2009 r. za „Balzakiana”, w 2010 r. za „Ekran kontrolny” (finał nagrody), w 2012 r. za „Saturna”, w 2015 r. za „Matkę Makrynę” (finał nagrody), a w 2017 r. za „Krivoklata”.
 
Spotkanie z Jackiem Dehnelem w pińczowskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się 1 kwietnia, o godz. 13:30.
 
 
 

Możliwość komentowania została wyłączona.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com