Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny w Pińczowie

0 komentarzy

przekazano dary zebrane w pińczowskiej „jedynce”

31 marca 2022 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 524

Do magazynu przekazano dary zebrane w pińczowskiej „jedynce”.

W Pińczowie nieustannie trwa akcja zbiórki darów dla osób z Ukrainy, które schroniły się w naszej gminie przed wojną. Zbiórkę prowadzą szkoły, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie, koła gospodyń, strażacy. 
 
W poniedziałek do magazynu powiatowego, koordynowanego przez Stowarzyszenie Gesty Regesty i Krewkich Ponidzian dotarły kolejne dary. 
 
Pracownicy MGOPS oraz Paweł Rutkowski, dyrektor pińczowskiej „jedynki” wraz z uczniami przekazali zebrane ubrania, żywność, zabawki, artykuły pomocowe – wszystko co przynieśli przez ostatni miesiąc uczniowie, ich rodzice oraz grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i mieszkańcy do Zespołu Szkół Numer 1.
 
– Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę składam serdeczne podziękowania – podkreśla Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa. I dodaje: – Mamy też kolejną doskonałą wiadomość. Dary, które przekazało nasze miasto partnerskie Caudry, zostały już przetransportowane do ukraińskiej miejscowości Mościcka, do siedziby tamtejszego Caritasu, przy pomocy Pana Jarosława Kretskyiego. Żywność długoterminowa, ubrania, artykuły dla dzieci i niemowląt, pościel, koce, zabawki, medykamenty – wszystko to stanowi wsparcie pozostałych na Ukrainie mieszkańców i walczących z rosyjską inwazją. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z władzami Caudry i wiemy, że możemy liczyć na kolejny taki transport darów. Wszyscy pomagamy jak najlepiej potrafimy. Dlatego jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy się w tę piękną akcję angażują.
 
 

Możliwość komentowania została wyłączona.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com