Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Trenuj z Nidą Pińczów”

0 komentarzy

Strażacy – strażakom

3 marca 2022 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 459

Strażacy ochotnicy z terenu gminy Pińczów włączyli się w ogólnopolską zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy.

Strażacy ochotnicy z terenu gminy Pińczów włączyli się w ogólnopolską zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy, którzy podejmują działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj.

W poniedziałek, 28 lutego sprzęt został przekazany do komendy powiatowej PSP w Pińczowie. Węże, prądownice, buty, rękawice, hełmy strażackie oraz torby PSP R1 i ubranie specjalne od naszych druhów zostaną dostarczone na Ukrainę.

W akcję włączyły się następujące jednostki OSP: Chruścice, Brzeście, Skowronno Dolne i Górne, Kopernia, Krzyżanowice, Młodzawy Duże, Uników, Włochy, Pińczów.

– Gdy komendant główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak ogłosił zbiórkę sprzętu strażackiego, na odzew naszych druhów nie trzeba było długo czekać. Decyzja była prosta – pomagamy jak możemy! Bardzo dziękuję za zaangażowanie wszystkim jednostkom, które włączyły się w akcję. Każdy chce pomóc tak jak potrafi i może i to jest właśnie miarą dobrego serca w tych trudnych czasach – podkreśla burmistrz Pińczowa, Włodzimierz Badurak, pełniący funkcję prezesa Oddziału Miejsko ? Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pińczowie. Pan Burmistrz towarzyszył dziś druhom podczas przekazania sprzętu wraz z Michałem Rykiem, naczelnikiem Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Pińczowie.

Możliwość komentowania została wyłączona.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com