Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Pani Stanisława Badurak z Pińczowa świętuje setne urodziny 

4 kwietnia 2022 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 909

Pani Stanisława Badurak świętuje dziś setne urodziny! Mieszkankę Pińczowa z okazji tego pięknego jubileuszu odwiedził Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.

Pan Burmistrz wraz z sekretarzem gminy Marcinem Kozłowskim złożyli serdeczne życzenia dostojnej Jubilatce oraz wręczył symboliczne upominki i kwiaty.

– Dzisiejszy jubileusz to okazja niecodzienna i doniosła. Sto lat to czas, który dla większości z nas jest – zwłaszcza na początku drogi życiowej wydaje się nie do osiągnięcia…To czas, w którym zebrać można mnóstwo cennych doświadczeń i mądrości. Pani życie jest niewątpliwie skarbnicą wielu przeżyć, zarówno tych radosnych, jak i tych należących do trudnych. Wierzę, że dla Pani bliskich są one źródłem drogocennych rad i wskazówek, a dla całej społeczności naszej Gminy – pozostają powodem do dumy i nieocenionym dziedzictwem. Życzę Pani kolejnych lat w zdrowiu i sile, spędzonych razem z kochającą rodziną – mówił Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa, dla którego prywatnie Pani Stanisława jest ciocią.

Pani Stanisława urodziła się 1 kwietnia 1922 roku. Obecnie mieszka w Pińczowie, ale pochodzi z miejscowości Brzeście. Zajmowała się gospodarstwem i pracowała na roli. Miała męża – Pana Józefa. Ma trójkę dzieci, 8 wnucząt, 15 prawnucząt i 2 pra prawnucząt.

Jej przepis na długie życie? – Spokój, otoczenie się rodzina, radzenie sobie z kłopotami. Ja absolutnie nie narzekam na nikogo, dzieci mam bardzo dobre, przychodzą odwiedzają mnie. Najważniejsze dla mnie to żeby żyć w zgodzie – to moja rada. Wiadomo, że czasami są kłótnie, ale nie można chować urazy – mówi i radzi Pani Stanisława.

Nasza Jubilatka mówiła też dziś o swojej diecie. Chętnie rozmawiała i dzieliła się zaleceniami. Opowiadała, że lubi proste posiłki. Je dużo nabiału i miodu. Ze śmiechem mówiła, żeby nie pić wódki.

Piątkowe spotkanie upłynęło w rodzinnej, miłej atmosferze. Uczestniczył w nim Pan Burmistrz, Pan Sekretarz oraz rodzina Pani Stanisławy: Wiktor Badurak wraz z żoną Wiesława i z siostrą Danutą.

Samorząd Gminy Pińczów, na czele z burmistrzem Włodzimierzem Badurakiem składa jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia Pani Stanisławie. 200 lat w zdrowiu!

Możliwość komentowania została wyłączona.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com