Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Złote Gody

13 maja 2022 | ACh, pinczow.com.pl/fot. pinczow.com | Wyświetleń: 1 640
Wspomnienia, wzruszenie i uśmiechy – tak można podsumować dzisiejszą uroczystość Złotych Godów. Zostały na nią zaproszone pary, które świętowały 50 – lecie małżeństwa w 2021 roku. Z powodu pandemii koronawirusa jubileusz został przeniesiony na ten rok.
Wszystkich zebranych powitał serdecznie Marcin Kozłowski, sekretarz Gminy Pińczów. Następnie głos zabrali: Pan Minister Michał Cieślak, Pan Burmistrz Włodzimierz Badurak i Pan Zdzisław Woźniak, przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie.
Bardzo się cieszę, że mogę tutaj dziś z Państwem być. Po pierwsze dlatego, że osobiście mogę złożyć Państwu gratulacje  50 lat małżeństwa to przykład dla wszystkich młodych osób i dowód na to, że można stworzyć pełen ciepła i miłości dom, i razem budować rodzinę – tę podstawową komórkę społeczną, która przecież tworzy nasze państwo. Serdecznie Państwu gratuluję i życzę samej pomyślności. A drugim powodem jest to, że moi rodzice w tym roku świętują 50 – lecie małżeństwa – podkreślił minister Michał Cieślak.
Pan Burmistrz Włodzimierz Badurak mówił: – Jest takie powiedzenie: “można żyć bogato, można żyć ubogo, ale najbardziej warto żyć dla kogoś”… Bardzo dziękuje Państwu za przybycie na dzisiejszą uroczystość Złotych Godów. Jesteście dla nas wszystkich przykładem nie tylko miłości, ale także wytrwałości. Gdyż wiadomo, że 50 lat małżeństwa to nie tylko dobre chwile, ale także te trudne i złe. Państwo jesteście przykładem, że można wszystko jeśli drugiego człowieka się kocha, rozumie i wybacza się mu. Życzę Państwu dziś miłego świętowania, a na kolejne lata dużo zdrowia, spokoju i pomyślności.
Serdeczne życzenia wszystkim obecnym złożył także przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Woźniak.
Zanim wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie, szanowni Jubilaci wysłuchali i obejrzeli program artystyczny przygotowany przez: Studio Piosenki PSCK, Pińczowską Szkołę Muzyczną I stopnia i Szkołę Podstawową nr 1 w Pińczowie.
Później medale za wieloletnie pożycie małżeńskie wręczył gościom minister Michał Cieślak. Upominki i kwiaty wręczyli burmistrz Pińczowa, Włodzimierz Badurak i Zdzisław Woźniak, przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie.
Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali “Sto Lat” i wypili symboliczną lampkę szampana. Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólny obiad, pogawędki i wspomnienia. Wszystkim przygrywała Kapela Maćka Sobonia “Ponidzie”.
 
 
 
 
 
 
Zapraszamy do naszej GALERII na fotorelację z uroczystości.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com