Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Koniec roku szkolnego w UTW

2 czerwca 2022 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 622
Studenci pińczowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli kolejny rok nauki. Za nami 9 miesięcy zajęć i aktywności podporządkowanych powrotowi do dobrej kondycji fizycznej i odnawianiu relacji po pandemicznej przerwie.
„UTW jest wielką dumą naszego miasta. Rola seniorów, pokazywanie tych najlepszych wzorów opartych na Państwa aktywności w naszej lokalnej społeczności ? to wartości nie do zastąpienia.” ? mówił Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak gratulując zakończenia roku akademickiego. Gościem specjalnym uroczystości był Minister Rady Ministrów Michał Cieślak, który także złożył najserdeczniejsze życzenia i gratulacje.
Działający przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury UTW skupia seniorów, którzy udowadniają, że aktywność nie kończy się wraz z zakończeniem pracy zawodowej. W ofercie uniwersytetu znajdują się bowiem różnorodne zajęcia. Warsztaty, zajęcia prozdrowotne, edukacyjne, informatyczne, czy rękodzielnicze. Studenci chętnie korzystają z wyjść na basen, gimnastyki korekcyjnej czy cieszących się olbrzymim zainteresowaniem ćwiczeń oddechowych chi-kung. Seniorzy udzielają się także w sekcji wokalnej i cały czas wychodzą z kolejnymi inicjatywami jak np. zajęcia grupy fotograficznej.
Gratulacje i podziękowanie za aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym, na ręce Przewodniczącej UTW Zofii Kozak, złożyła w imieniu całej załogi Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury dyrektor Iwona Senderowska – „Dziękujemy, że jesteście. Dziękujemy za Wasz optymizm, dystans do życia i uśmiech, którym obdarzacie nas wszystkich.”
W październiku pińczowski UTW rozpocznie swój 10-ty rok akademicki. Już dziś zapraszamy do nowego naboru.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com