Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny w Pińczowie

0 komentarzy

Wizyta delegacji z Pińczowa na Festiwalu Stowarzyszeń w mieście partnerskim Caudry we Francji

29 czerwca 2022 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 494

Delegacja z Pińczowa w dniach 24-27 czerwca uczestniczyła w Festiwalu Stowarzyszeń w mieście partnerskim Caudry we Francji. Jest to coroczne wydarzenie, w którym w tym roku mieliśmy okazję zaprezentować się po raz pierwszy. Nastąpiło też ważne wydarzenie – nadanie nazwy jednej z ulic miasta Caudry imieniem Pińczów.

Głównym punktem Festiwalu był barwny korowód składający się z grup i stowarzyszeń, których członkowie ubrani w przeróżne stroje maszerowali ulicami całego miasta. Nasza delegacja składająca się z grupy muzyków, członkiń KGW w Kozubowie, strażaków OSP oraz przedstawicieli samorządu. Wszyscy ubrani w swoje tradycyjne lub odświętne stroje ? nieśli transparenty, flagi Polski i miasta Pińczowa i balony z herbem Pińczowa. Wszystko przy akompaniamencie ludowej muzyki.

Program wizyty zawierał również zwiedzanie miasta i jego zabytków, muzeów, szkół, kompleksów sportowych, uczestnictwo w koncertach, ale także konferencję dotyczącą szeroko pojętej ekologii i rozwiązań, jakie miasta powinny wprowadzać, aby były sprzyjające środowisku. Odbyła się też wspólna konferencja miasta Caudry i miast partnerskich jakimi są niemiecki Wedel i oczywiście Pińczów oraz w której uczestniczyli przedstawiciele angielskiego Lytham St Annes. Rozmawiano o dalszych kierunkach współpracy, ale podsumowano również historię wspólnych działań.

Ważnym dla nas punktem pobytu było nadanie nazwy jednej z ulic miasta imieniem Pińczów. Mer Caudry Frederic Bricout wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierzem Badurakiem oraz poprzednim Merem, a obecnie posłem Zgromadzenia Narodowego Francji Guy Bricout przecięli uroczyście wstęgę oraz odsłonili kamień z nową nazwą. Chwilę później na znak partnerstwa wypuszczone zostały gołębie.

Wszyscy odwiedzili również tamtejszą jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Nasi strażacy mogli porównać sprzęt i funkcjonowanie systemu ratowniczego kolegów z Francji. Burmistrz Włodzimierz Badurak wręczył maskotkę psa strażaka komendantowi, który odwdzięczył się ofiarowując mu czapkę oficerską strażackiego mundury galowego.

Więcej zdjęć na stronie Urzędu Miasta 

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com