Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Wizyta delegacji z Pińczowa na Festiwalu Stowarzyszeń w mieście partnerskim Caudry we Francji

29 czerwca 2022 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 659

Delegacja z Pińczowa w dniach 24-27 czerwca uczestniczyła w Festiwalu Stowarzyszeń w mieście partnerskim Caudry we Francji. Jest to coroczne wydarzenie, w którym w tym roku mieliśmy okazję zaprezentować się po raz pierwszy. Nastąpiło też ważne wydarzenie – nadanie nazwy jednej z ulic miasta Caudry imieniem Pińczów.

Głównym punktem Festiwalu był barwny korowód składający się z grup i stowarzyszeń, których członkowie ubrani w przeróżne stroje maszerowali ulicami całego miasta. Nasza delegacja składająca się z grupy muzyków, członkiń KGW w Kozubowie, strażaków OSP oraz przedstawicieli samorządu. Wszyscy ubrani w swoje tradycyjne lub odświętne stroje ? nieśli transparenty, flagi Polski i miasta Pińczowa i balony z herbem Pińczowa. Wszystko przy akompaniamencie ludowej muzyki.

Program wizyty zawierał również zwiedzanie miasta i jego zabytków, muzeów, szkół, kompleksów sportowych, uczestnictwo w koncertach, ale także konferencję dotyczącą szeroko pojętej ekologii i rozwiązań, jakie miasta powinny wprowadzać, aby były sprzyjające środowisku. Odbyła się też wspólna konferencja miasta Caudry i miast partnerskich jakimi są niemiecki Wedel i oczywiście Pińczów oraz w której uczestniczyli przedstawiciele angielskiego Lytham St Annes. Rozmawiano o dalszych kierunkach współpracy, ale podsumowano również historię wspólnych działań.

Ważnym dla nas punktem pobytu było nadanie nazwy jednej z ulic miasta imieniem Pińczów. Mer Caudry Frederic Bricout wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierzem Badurakiem oraz poprzednim Merem, a obecnie posłem Zgromadzenia Narodowego Francji Guy Bricout przecięli uroczyście wstęgę oraz odsłonili kamień z nową nazwą. Chwilę później na znak partnerstwa wypuszczone zostały gołębie.

Wszyscy odwiedzili również tamtejszą jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Nasi strażacy mogli porównać sprzęt i funkcjonowanie systemu ratowniczego kolegów z Francji. Burmistrz Włodzimierz Badurak wręczył maskotkę psa strażaka komendantowi, który odwdzięczył się ofiarowując mu czapkę oficerską strażackiego mundury galowego.

Więcej zdjęć na stronie Urzędu Miasta 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com