Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Trenuj z Nidą Pińczów”

0 komentarzy

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

2 czerwca 2022 | BP, FB | Wyświetleń: 441
W kolejnym dniu XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom naszych małych czytelników czekało nie lada spotkanie. Otóż w Bibliotece pojawił się… rycerz. A właściwie pan Michał Bednarski w rycerskim stroju.
Michał Bednarski jest zawodnikiem sportowych walk rycerskich, pasjonatem oraz popularyzatorem historii. Zbroję zakłada od 2011 r. Jest członkiem Rycerskiej Drużyny “Sierotki”, a także członkiem Rycerskiej Kadry Polski. Uczestniczył w Mistrzostwach Świata Sportowych Walk Rycerskich i to z powodzeniem, gdyż ma na koncie medale złote, srebrne i brązowe.
Na spotkanie z rycerzem przybyły dzieci z Przedszkola Nr 2 w Pińczowie z paniami nauczycielkami Beatą Curyło i Beatą Chabińską. Na początku nasz gość opowiedział przedszkolakom o swojej pasji, zademonstrował strój rycerza, każdy jego element. Następnie przeczytał maluchom książeczkę Helen i Thomasa Docherty pt. “Rycerz, który nie chciał walczyć”. A jako że Tydzień Czytania przebiega pod hasłem “Polscy autorzy dla klimatu” to dzieci usłyszały także “Bajkę o słońcu” Elizy Piotrowskiej. Przedszkolaki były zachwycone wizytą rycerza i z pewnością długo nie zapomną wrażeń jakie im dziś towarzyszyły .
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com