Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Narty Ojca Świętego” premiera Teatru Ciut Frapującego

0 komentarzy

Rezonans magnetyczny w Pińczowie – już działa

29 lipca 2022 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 2 781

W piątek, 29 lipca 2022 r. w pińczowskim szpitalu uroczyście otworzono pracownię rezonansu magnetycznego.

Zaproszonych gości, lekarzy i pielęgniarki powitał dyrektor Krzysztof Słonina. W krótkich słowach przypomniał historię szpitala. Następnie dodał – że aby sprawnie leczyć, nawet najlepsi lekarze potrzebują dobrych narzędzi. – Jarosław Generowicz jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej wyposażył szpital między innymi w pierwszy aparat rentgenowski. Dzisiaj mamy kolejny ważny etap rozwoju szpitala i jego potencjału diagnostycznego.

Następnie dyrektor przedstawił działający zasób urządzeń diagnostyki obrazowej:

  • Aparat RTG Philips Digital Diagnost C 50, rok produkcji 2020 – Pracownia RTG zakupiony przez ZOZ w ramach projektu “Zakup aparatury i sprzętu medycznego oraz wyposażenia w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19”
  • Jezdny Aparat RTG Siemens Mobilett Elara Max, rok produkcji 2021
    – Pracownia RTG, przekazany przez Wojewodę Świętokrzyskiego
  • Aparat USG Philips Affiniti 70, rok produkcji 2020 – Pracownia USG, zakupiony przez ZOZ w ramach projektu “Zakup aparatury i sprzętu medycznego oraz wyposażenia w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19”
  • Aparat USG Philips CLEARVUE 350, rok produkcji 2020 – Oddział Chorób Wewnętrznych, zakupiony przez Powiat Pińczowski w ramach projektu “Powiat Pińczowski bezpieczny w epidemii”
  • Aparat USG Hitachi Arietta 65, rok produkcji 2020 – Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Umowa Użyczenia sprzętu po Szpitalu Tymczasowym.

Jak wiadomo w każdej organizacji najważniejsi są ludzie – dodał. Obecnie Zespół Diagnostyki Obrazowej tworzy 11-tu lekarzy, 12-tu elektroradiologów, 4-ry pielęgniarki i 2-wie rejestratorki.

Dyrektor Słonina wskazał również na ważny element, jakim jest współpraca ze spółką INTERCARD, dzięki której szpital może korzystać z Tomografu Komputerowego.

?Dzięki tej inwestycji mieszkańcy powiatu i Ponidzia mogą liczyć na szybką i fachową diagnostykę. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia już podpisany, pracownia pracuje od poniedziałku do piątku. Mam nadzieję, że pomoże wielu ludziom? ? powiedział starosta Zbigniew Kierkowski.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: poseł Krzysztof Lipiec, wojewoda świętokrzyski dr Zbigniew Koniusz, starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, pani prezes INTERCARD Iwona Frnaczak, przedstawiciel Firmy Imares – pan Mateusz Tutaj, dyrektor szpitala Krzysztof Słonina i dr Stanisław Włudyga. Po poświęceniu nowej pracowni przez ks. prałata Jana Staworzyńskiego uczestnicy mogli obejrzeć pomieszczenia nowej pracowni.

Celem wyjaśnienia – NFZ finansuje diagnostykę z wykorzystaniem Rezonansu Magnetycznego zainstalowanego i prowadzonego przez spółkę IMARES już od 1 lipca 2022 roku. Proces instalacji urządzeń rozpoczęto od skomplikowanych prac budowlanych, aby po 3 miesiącach uruchomić postępowanie administracyjne pozwalające na zawarcie kontraktu z NFZ.

Informacja dla Pacjenta:

Zespół Opieki Zdrowotnej w Pińczowie informuje, że w naszej placówce działa nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego Imares Sp z.o.o.

W celu uzyskania informacji prosimy dzwonić pod numer:

tel. 41 200-30-01
tel. 690-303-356

e-mail: kontakt@imares.pl

godziny rejestracji:

poniedziałek – piątek 7:30-15:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com