Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Trenuj z Nidą Pińczów”

0 komentarzy

Dożynki Gminne – Pińczów 2022 – fotorelacja

21 sierpnia 2022 | ACh, pinczow.com | Wyświetleń: 1 974
Tegoroczne Święto Plonów w Pińczowie świętowano hucznie i radośnie. Wydarzenie rozpoczęło się od zbiórki wszystkich, którzy przygotowali wieńce pod kościołem pod wezwaniem Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie. Przygotowanie ich zajęło wiele dni. Wszystkie były przepiękne, stworzone z dbałością o każdy najmniejszy szczegół.
Po uroczystej mszy świętej odbył się przemarsz barwnego korowodu na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie, który prowadziła Kapela Ponidzie Maćka Sobonia. Uczestniczyły w nim koła gospodyń wiejskich, strażacy, przedstawiciele władzy: poseł Michał Cieślak, poseł Marek Kwitek, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka, radny Sejmiku Województwa Maciej Gawin, burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak wraz z małżonką Panią Małgorzatą, wiceburmistrz Pińczowa Beata Kita, przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie Zdzisław Woźniak, Ireneusz Gołuszka, Przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego, przedstawiciele władzy powiatowej, radni Rady Miejskiej w Pińczowie, ksiądz proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty Jan Staworzyński, Marek Zatorski, wieloletni wiceburmistrz Pińczowa, pracownicy Urzędu Miejskiego w Pińczowie, przedstawiciele wszystkich gmin powiatu pińczowskiego.
Część oficjalna i obrzędowa dożynek rozpoczęła się na terenie amfiteatru w Pińczowie. Według tradycji pokrojono chleby i poczęstowano wszystkich. Jak co roku chlebem częstował także Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa jako gospodarz wydarzenia. Przedstawiono także starostów tegorocznych dożynek. Te zaszczytne funkcje pełnili: Małgorzata Jaguś z Bogucic Pierwszych oraz Piotr Mazur z Pińczowa.
Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego ?ośpiewania? przez panie z kół gospodyń przygotowanych przez siebie wieńców. Każde z kół na scenie amfiteatru zaprezentowało swoje umiejętności wokalne, wykonując specjalnie ułożone przyśpiewki. Widownia gromkimi brawami nagrodziła wszystkich, podziwiając różnorodny repertuar i wykonanie. Rozstrzygnięty został także konkurs na najpiękniejszy wieniec tegorocznych dożynek – z Młodzaw Dużych. Wszystkie pozostałe wieńce zajęły 2 miejsce ex aequo.
Po części oficjalnej i obrzędowej nastąpiła część artystyczna pełna występów i zabawy. Na pińczowskiej dożynkowej scenie zaprezentowali się: Kapela Ponidzie Maćka Sobonia, Kapela Swoje Chłopy, Kapela Tadeusza Bartosa oraz Zespół Pieśni i Tańca Miechowiacy. Tegoroczne dożynki zakończył koncert zespołu Pozytywnie Nakręceni i zabawa taneczna.
– Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszej gminy i powiatu, przedstawicielom władzy i zaproszonym gościom za obecność na tak pięknym i ważnym wydarzeniu jakim jest Święto Plonów. Dziękujemy także wszystkim kołom gospodyń wiejskich – przygotowane przez nie wieńce zachwyciły wszystkich oraz wszystkim artystom, którzy zadbali o muzykę i dobrą zabawę. A nade wszystko jeszcze raz składamy wyrazy szacunku i podziękowania wszystkim rolnikom za ich całoroczną pracę – podkreślił Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.

Zapraszamy do fotorelacji z Dożynek Gminnych – Pińczów  2022.

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com