Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Nie pytaj o Polskę – miłość zapomniana, miłość internowana

30 sierpnia 2022 | psck, FB | Wyświetleń: 710

Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zapraszają w najbliższy piątek (2 września) na koncert pn. “Nie pytaj o Polskę – miłość zapomniana, miłość internowana”. To będzie wyjątkowe połączenie klasycznej muzyki rockowej z brzmieniami elektronicznymi i poezją. Wstęp wolny!
2 września 2022r. o godz. 18.00, wirydarz Belwederu

To jeden z cyklu koncertów kulturalno-edukacyjnych realizowanych z udziałem zespołu Fabryka i nowego projektu “Domansky”, założonego przez lidera Fabryki – Sylwestra Domańskiego. Na scenie wystąpi także Kasztelańska Orkiestra Dęta. Cykl koncertów rozpoczyna się w Chęcinach, następnie artyści wystąpią 2 września w Pińczowie, 10 września we Włoszczowie oraz 11 września w Kijach.
FABRYKA – to zespół założony w 2004 r. w Warszawie, z inicjatywy wokalisty, kompozytora i autora tekstów – Sylwestra Domańskiego. Łączy klasyczny rock z brzmieniami elektronicznymi i poezją. Tworzy muzykę do własnych słów, jak i do wierszy takich poetów jak: Wyspiański, Baczyński, Gajcy, Szczepański. Wszystko zaczęło się od cytatu fragmentu “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, który pochodzi z debiutanckiej płyty Fabryki – “Rock Fantastyczno-naukowy”. Zespół ma na koncie jeszcze 4 inne wydawnictwa – m.in. płytę “Sierpień” z poezjami Kolumbów i płytę “Dziwny stan” z muzyką do anonimowych wierszy z czasów stanu wojennego. Grupa brała udział w kilku festiwalach organizowanych przez regionalne oddziały TVP oraz konkursie Must Be the Music.
KASZTELAŃSKA ORKIESTRA KONCERTOWA – to nieodzowny element działalności Samorządowej Instytucji Kultury Kasztelania w Kijach. Orkiestra złożona z muzyków amatorów (od dzieci i młodzieży szkolnej po osoby dorosłe – mieszkańców gminy Kije) czujnie pracuje i rozwija swoje muzyczne pasje pod okiem profesjonalnym instruktorów: Michała Dyni oraz Andrzeja Gronostaja.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kije. Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Wstęp na koncert jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com