Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny w Pińczowie

0 komentarzy

Przystań kultury ludowej – Miechowiacy

21 sierpnia 2022 | psck, FB/pinczow.com | Wyświetleń: 592
Polska kultura ludowa. Taniec, śpiew, piękne stroje, zwyczaje, symbolika i łącząca pokolenia tradycja. Dożynki Gminne są wyjątkowym miejscem i czasem, kiedy możemy docenić siłę polskiego folkloru. Przepiękne wieńce plecione przez strażniczki kultury ludowej – koła gospodyń wiejskich, barwne występy kapel ludowych i w centralnym miejscu chleb, którym obdzieleni zostali wszyscy obecni przez gospodarzy naszej gminy. Dopełnieniem radosnego świętowania w Pińczowie był koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Miechowiacy” prezentujący najpiękniejsze tańce i piosenki polskiego folkloru.
Obertasy, polonez, polki, polonez a na finał ukochany lajkonik. Blisko 60-ciu artystów na scenie, muzyka grana i śpiewana na żywo a wszystko splecione międzypokoleniową siłą miłości do bogatej tradycji polskiej kultury ludowej. Było pięknie! To był pokaz folkloru na najwyższym poziomie, który skradł nasze serca na długo!
Występ zespołu „Miechowiacy” był elementem pińczowskiej „Przystani kultury ludowej” realizowanej w ramach programu EtnoPolska2022 dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
 
 
 
Więcej zdjęć w GALERII

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com