Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

140-lecie OSP w Pińczowie

13 września 2022 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 894
Piękny i widowiskowy jubileusz świętowaliśmy wczoraj w Pińczowie – 140 – lecie tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej i 120 – lecie Orkiestry OSP Pińczów.
 
Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki pododdziałów przy Urzędzie Miejskim w Pińczowie. W uroczystości uczestniczyło 21 jednostek OSP – druhowie z jednostki OSP Pińczów, z jednostek z terenu gminy oraz z zaproszonych jednostek z terenu powiatu pińczowskiego. Dowódcą uroczystości był Tadeusz Szarek, komendant miejsko – gminny OSP Pińczów. Natomiast Tadeusz Pasternak, emerytowany strażak PSP Pińczów i druh OSP Pińczów był odpowiedzialny za prowadzenie uroczystości.
 
Pododdziały przemaszerowały do kościoła świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, gdzie odbyła się uroczysta msza święta w intencji druhów strażaków.

Następnie druhowie i zaproszeni goście wzięli udział w części oficjalnej jubileuszu, która się odbyła na placu przy Urzędzie Miejskim. Tę część wydarzenia otworzył Pan Włodzimierz Badurak, burmistrz miasta i gminy Pińczów oraz prezes zarządu Miejsko – Gminnego Związku OSP RP. Złożył serdeczne

gratulacje
 

zarówno jednostce OSP jak i orkiestrze, podkreślił jak ważną rolę pełnią druhowie, przypomniał nieco o historii jednostki i podziękował za ich zaangażowanie w pełnienie służby druhów strażaków.

 
Podczas uroczystości głos zabrali także zaproszeni goście, a następnie wręczali medale, odznaczenia i grawertony. W sumie zostało odznaczonych kilkudziesięciu druhów.
Wśród odznaczonych znaleźli się także:
– druh Mirosław Myca z OSP Pińczów, odznaczony Złotym Znakiem Związku,
– druh Zygmunt Pietrzykowski, członek orkiestry i OSP Pińczów – odznaczony Medalem Honorowym imienia Bolesława Chomicza,
– druh Marian Ziółkowski, członek OSP Pińczów – uhonorowany przez Zarząd OSP grawertonem za wieloletnią służbę. Pan Marian ma 93 lata, a do jednostki OSP Pińczów należy 74 lata!
 
Podczas wczorajszej uroczystości wręczono także nowy sztandar dla OSP Pińczów.

Podczas jubileuszu nie zabrakło gratulacji i słów podziękowań. Jubileuszowe grawertony na ręce prezesa OSP Pińczów Michała Warzechy i kapelmistrza orkiestry Roberta Pełki wręczył Pan Poseł Michał Cieślak.

Gratulacje i podziękowania wręczył także Pan Burmistrz Włodzimierz Badurak oraz starosta powiatowy Zbigniew Kierkowski. W uroczystościach uczestniczyła także Pani Posłanka Marzena Okła – Drewnowicz, Pan bryg. mgr Grzegorz Karwat, komendant powiatowy PSP Pińczów, Pani Jadwiga Irla, członkini Zarządu Powiatu, Pan Andrzej Głogowiec, prezes Wodociągów Pińczowskich, Pan Kazimierz Klasiński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie, sekretarz gminy Pińczów Pan Marcin Kozłowski, Pan Michał Ryk, naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Pińczowie, Pan Mirosław Pawlak, prezes ZW OSP RP, radni powiatowi, radni Rady Miejskiej w Pińczowie, przedstawiciele służb mundurowych, “Strzelcy”.
Po części oficjalnej nastąpiła defilada pododdziałów, która ze względu na deszczową pogodę zakończyła się na placu przy OSP Pińczów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com