Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Memoriał im. Krzysztofa Marszalika

0 komentarzy

Spotkajmy się i pograjmy w Pińczowie!

13 września 2022 | Marcin Biały, MB | Wyświetleń: 529
Prześlij dalej

Podczas sobotnich godzin około południowych kilkadziesiąt mieszkańców Pińczowa i okolic grało w nowoczesne gry planszowe w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Pińczowie wraz z Pińczowskim Klubem Gier Planszowych i Karcianych “Pięć aSÓW”!

Wydarzenie pod hasłem “Spotkajmy się, pograjmy!” jest wspólną inicjatywą polskich Klubów Gier Planszowych, inspirowaną niemiecko-austriacko-szwajcarskim projektem “Stadt Land Spielt”. W krajach niemieckojęzycznych organizowana jest w tym roku 10 edycja inicjatywy – ze 180 eventami planszówkowymi. W Polsce projekt zadebiutował w minionym roku w Zgorzelcu. W tym roku wydarzeń w naszym kraju było już ponad 40. Nas cieszy fakt, że w tej grupie znalazł się Klub “Pięć aSÓW” z Pińczowa. Po Świętokrzyskim Konwencie Fantastyki Jagacon to kolejne wielkie wydarzenie, w którym uczestniczył nasz pińczowski Klub, dzięki czemu ponownie miasto Pińczów pojawiło się dumnie na “planszówkowej” mapie Polski.

Idea leżąca zarówno u podstaw “Stadt Land spielt”, jak i “Spotkajmy się, pograjmy!” była i jest prosta: W każdy II weekend września kluby gier planszowych wychodzą w środowiska lokalne, promując gry planszowe jako dobro kultury dostępne dla każdego, a jednocześnie pokazując jak wspaniałym są one narzędziem do budowania relacji międzyludzkich – rodzinnych, sąsiedzkich, międzypokoleniowych.

Tak właśnie działo się 10 września 2022 roku w murach Biblioteki Publicznej, gdzie przez ponad 3 godziny na 9 stołach ponad 40 osób w różnym wieku grało w ok. 30 przygotowanych wcześniej gier planszowych. Przez cały czas spotkania na blatach lądowały co rusz nowe pozycje, które dały radość i wywoływały uśmiech na twarzach zarówno młodszych, jak starszych uczestników wydarzenia.

Wydarzenie Spotkajmy się, pograjmy! Pińczów udowodniło, że w naszym mieście jest duży potencjał na to, aby gry bez prądu stały się solidnym fundamentem pod bardzo przyjemne rodzinne i towarzyskie spędzanie wolnego czasu, z dala od wszechobecnej elektorniki. Dodatkowo sobotnie spotkanie pokazało, że synergia i wspólne działania na rzecz propagowania dóbr kultury, jakimi niewątpliwie są książki i gry planszowe, pomiędzy dwoma różnymi podmiotami może przynieść niesamowicie owocne rezultaty.

Więcej o wydarzeniu wraz z obszerną fotorelacją możecie obejrzeć na fanpage’u Klubu “Pięć aSÓW” pod linkiem https://tiny.pl/wgw1v

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com