Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Świętokrzyski Konwent Fantastyki JAGACON!

1 września 2022 | Pięć aSÓW, pinczow.com | Wyświetleń: 809

W ostatni weekend sierpnia odbył się Świętokrzyski Konwent Fantastyki Jagacon. Wydarzenie na wielką skalę dla woj. świętokrzyskiego, ale także dla Pińczowa, a to za sprawą Pińczowskiego Klubu Gier Planszowych i Karcianych “Pięć aSÓW”, który był jednym z partnerów imprezy.

Dwudniowy Konwent pierwszego dnia gościł uczestników w niezwykle majestatycznym miejscu, bo na ruinach Zamku w Chęcinach, a drugiego w lokalnej hali sportowej. Każdego dnia setki ludzi nie tylko z województwa, ale i z całej Polski zjechało, by skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów, czyli grupy Jagacon oraz Kuferka z Planszówkami, a tych było naprawdę wiele. Pokazy broni, grupy rekonstrukcyjne, wystawy artystów, autorów powieści, wydawców, czytelnia komiksów, konkursy i turnieje z nagrodami, a przede wszystkim gry planszowe, które były głównym punktem Konwentu.

W specjalnie do tego przeznaczonych strefach miłośnicy grania bez prądu, ale i przypadkowi turyści, którzy z tego typu rozrywką nie mieli dotychczas wiele styczności mogli pod okiem profesjonalistów dowiedzieć się nieco więcej o świecie planszówek. Gry logiczne, abstrakcyjne, strategiczne, wojenne, przygodowe, karciane oraz dla dzieci, jednym słowem, każdy mógł znaleźć coś dla siebie i bardzo przyjaznej atmosferze spędzić kilka godzin wolnego czasu.

Partnerzy wydarzenia, wśród których byli znani świętokrzyscy blogerzy oraz wydawcy gier, jak MyGrywamy, Trele Scovrona, a także Bored Games zasiadali w lochach ruin Zamku tuż obok sali tortur, czyli w specjalnie przygotowanej strefie games room, gdzie na dużych stołach przez cały czas trwania wydarzenia uczestnicy grali w różnego rodzaju przygotowane wcześniej gry. W tej strefie reprezentował nasze miasto Marcin Biały z Klubu “Pięć aSÓW”.

Przez ok. 8 godzin każdego dnia na stole Klubu “Pięć aSÓW” można było zagrać w wiele ciekawych rodzinnych i przygodowych gier. Cześć z nich tematyką była bardzo zbliżona do miejsca, w którym trwał Jagacon, czyli były zamki, lochy, rycerze, smoki, skarby i potwory. Nic dziwnego, że właśnie one cieszyły się największym zainteresowaniem. Repertuar był oczywiście wszechstronny, dzięki czemu każdy kto podszedł nie czuł się zawiedziony i pod profesjonalnym okiem prowadzącego mógł przeżyć rozmaite przygody w świecie planszówek i fantasy.

Tak rzeczywiście było, bo przy stołach w trakcie trwania Konwentu w bardzo miłej atmosferze spędzili czas zarówno młodzi, jak i starsi, rodziny z dziećmi i przypadkowi turyści, doświadczeniu gracze, jak i tacy, którzy dopiero ten świat planszówek zaczynają poznawać. To była niesamowita przygoda, która na zawsze pozostanie w pamięci uczestników. Każdy, kto w tych dniach odwiedził Chęciny i brał udział w wydarzeniu bez wątpienia jest bardzo zadowolony i dumny, że był częścią tak fantastycznego Konwentu.

Nas cieszy, że miasto Pińczów miało swojego reprezentanta w tak doborowym gronie, podczas tak istotnego dla województwa wydarzenia. Klub “Pięć aSÓW” funkcjonuje i działa coraz efektywniej od ponad roku. Prowadzi regularnie bezpłatne zajęcia, na które przychodzą ludzie nie tylko z Pińczowa, ale i innych miejscowości. Więcej informacji o Klubie można uzyskać na fanpage’u: https://www.facebook.com/piecasow, a obszerne relacje ze zdjęciami z dwóch dni Konwentu są dostępne pod linkiem: https://tiny.pl/wmw78.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com