Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Grochowiska 2023 – fotorelacja

0 komentarzy

48. Międzynarodowe Łowy z Sokołami

11 listopada 2022 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 936
Prześlij dalej

W czwartek, 10 listopada, w Pińczowie rozpoczęły się 48. Międzynarodowe Łowy z Sokołami.

Sokolnicy z całego świata, których zjawiła się ponad setka, mieli dużo okazji do świętowania ? 50. rocznicę utworzenia Polskiego Klubu Sokolników Polskiego Związku Łowieckiego ?Gniazdo Sokolników? oraz  dopisanie sokolnictwa polskiego w 2021 roku do Niematerialnej Listy Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dodać należy, że w tych dnach w Pińczowie odbyło się również zebranie Międzynarodowej Organizacji Sokolniczej, która zrzesza kluby z całego świata.

Cieszymy się, że takie wydarzenie miało miejsce właśnie w Pińczowie. W uroczystości wzięli udział nasi samorządowcy –  pan Starosta Pińczowski ? Zbigniew Kierkowski i pani Beata Kita – wiceburmistrz Pińczowa, którzy przekazali Gospodarzom spotkania pamiątkowe upominki, otrzymując w zamian rękawice sokolnika.

Dodajmy, iż Gniazdo Sokolników ? organizator spotkania, to wyspecjalizowana sekcja Polskiego Związku Łowieckiego skupiająca miłośników sokolnictwa. Obchody okrągłej rocznicy Gniazda odbyły się pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Zapraswzamy do naszej GALERII

 

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com