Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Jej wysokość Lalka

20 listopada 2022 | MR/red, pinczow.com | Wyświetleń: 868

W sobotę, 19 listopada w Domu Ariańskim wspólnie z Fundacją im. Edwarda Kusztala Muzeum Regionalne w Pińczowie otworzyło wystawę “Jej wysokość Lalka”, którą będziecie można podziwiać do końca tego roku.

Na ekspozycji znalazło się ok. pięćdziesięciu lalek z różnych spektakli, m.in. “Baśni o Rycerzu Gotfrydzie”, “Baśni o Zaklętym Kaczorze” czy z “Królewny Śnieżki”. Wszystkie pochodzą z Teatru Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego.

Kuratorem wystawy jest pani Magdalena Kusztal z Fundacja im. Edwarda Kusztala.

Wystawa dedykowana jest twórczości pani Jolanty Kusztal, a także innych aktorów Teatr Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego, którzy animowali zaprezentowane lalki w trakcie spektakli dla dzieci.

W wystawie udział wzięli wiceminister Spraw Zagranicznych pan Piotr Wawrzyk, Senator RP pan Krzysztof Słoń, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów pani Beata Kita, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie panu Kazimierz Klasiński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie pan Krzysztof Wąsik, kierownikowi Oddziału Turystyki Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego pan Łukasz Łaganowski, pani dyrektor Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie  Agnieszka Kucybała, pani dyrektor Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury Iwonna Senderowska, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy pani Anita Koniusz, oraz mieszkańcy miasta.

Wystawę otworzyła pani dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie Justyna Dziadek

Krótka historię lalek przedstawiła pani Magdalena Kusztal.

W świecie bajki

 

W programie spotkania znalazł się również czas na czytanie bajki.

Pani Jolanta Kusztal zachwyciła wszystkich swoim głosem, czytając kolejny fragment bajki.

W wystawie udział wzięli jak zwykle harcerze

Postać małej wiedźmy przyciągała szczególną uwagę gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com