Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Memoriał im. Krzysztofa Marszalika

0 komentarzy

Nawet 3 tys. kary za nieodśnieżone auto

19 grudnia 2022 | DS, KPP Pińczów | Wyświetleń: 532
Prześlij dalej

Intensywne opady śniegu wymagają od kierowców dodatkowych obowiązków. Chodzi przede wszystkim o zachowanie szczególnej ostrożności na śliskich drogach, ale co równie ważne, o właściwe przygotowanie samochodu do podróży.

Odpowiednie opony i stan techniczny pojazdu to nie wszystko. Aby nie stwarzać zagrożenia na drodze każdy kierowca, kiedy zajdzie taka potrzeba, musi odśnieżyć swoje auto. Chodzi przede wszystkim o to, aby śnieg nie zalegał na szybach i reflektorach, dzięki czemu można zapewnić sobie właściwą widoczność. Z zaśnieżonego samochodu w trakcie jazdy mogą też odpadać nieusunięte wcześniej płaty śniegu i lodu stanowiąc bezpośrednie zagrożenie dla innych pojazdów, a nawet pieszych.

Niestety do tej zimowej zasady nie zastosował się 60-letni kierowca, który w sobotę został skontrolowany przez policjantów ruchu drogowego na jednej z pińczowskich ulic. Mężczyzna tłumaczył, że nie odśnieżył auta, ponieważ nie miał szczotki. Być może spotkanie z policjantami i nałożona grzywna za niedostateczne przygotowanie pojazdu do podróży, sprawi że następnym razem ten kierowca zadba o doposażenie się w odpowiedni sprzęt do odśnieżania. Tym razem skończyło się na mandacie w wysokości 50 zł., ale należy pamiętać że taka grzywna może wynieść nawet 3 000 zł.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com