Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Memoriał im. Krzysztofa Marszalika

0 komentarzy

Jarmark Bożonarodzeniowy za nami

19 grudnia 2022 | ACh, pinczow.com.pl/pinczow.com | Wyświetleń: 921
Prześlij dalej

Wczoraj w Pińczowie zorganizowaliśmy Jarmark Bożonarodzeniowy. Przez kilka godzin można było poczuć magię zbliżających się świąt.

Wczoraj pińczowska hala sportowa tętniła życiem. Pojawiło się wielu mieszkańców z całego powiatu i sąsiednich. Wszyscy mieli okazję skosztować pysznych potraw i ciast przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, poszukać prezentów na święta wśród pięknych ozdób rękodzielniczych, a także wysłuchać i zobaczyć występy na żywo młodzieży, dzieci, Kapeli Ponidzie Maćka Sobonia, czy Orkiestry OSP Pińczów.

Częścią Jarmarku był konkurs kulinarny dla KGW “Ponidziańskie Smaki”. Jury wybrało trzech laureatów. Wybór był bardzo trudny i jak mówi Pan Burmistrz Włodzimierz Badurak, który był w komisji oceniającej wszystkie potrawy otrzymały od niego ocenę 10!

Pierwsze miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Unikowie. – Zaprezentowałyśmy duszoną gęsinę na kapuście z suszonymi śliwkami. Przygotowanie potrawy kosztowało nas sporo pracy. Wszystkie dziewczyny z koła pomogły. Wygrałyśmy robota kuchennego, na pewno nam się przyda – powiedziały Anna Kasza i Iwona Wojciechowska z unikowskiego koła.

– Zrobiłyśmy tak zwane “Cudo Młodzawskie”. To rogal z nadzieniem z kapusty kiszonej, pomidorem suszonym, do tego dip z pieczonego buraka, czerwonej kapusty, duszonej marchewki. Prócz tego małe pierożki i sakiewki z kapustą, wszystko obwiązane boczkiem. Nie liczyłyśmy na nagrodę w tym roku, jednak udało się zdobyć drugie miejsce – relacjonowały Teresa Kurczyna i Dorota Szymczyk z Koła Gospodyń Wiejskich “Młodzawy Dziś i Jutro”.

– Przygotowałyśmy kapustę z grochem na żeberkach wędzonych. To tradycyjna potrawa przyrządzana w naszych domach. Cieszymy się z trzeciego miejsca. Uczestnictwo w takich wydarzeniach jest dla nas ważne. Możemy się spotykać, jest wesoło. Można spotkać się z innymi kołami – mówiła Teresa Chlebowska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Koperni.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli wczoraj z nami. Obecni byli przedstawiciele samorządu na czele z Włodzimierzem Badurakiem, Beata Kita – wiceburmistrz Pińczowa, Kazimierz Klasiński – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Michał Ryk – naczelnik Wydziału Organizacyjnego, pracownicy Urzędu, Marcin Wojniak – dyrektor SZOZ, Andrzej Głogowiec – prezes Wodociągów Pińczowskich, przedstawiciele samorządu powiatowego, mieszkańcy z całego powiatu oraz przyjezdni.

Wśród wielu stoisk obecni byli między innymi: przedstawiciele Muzeum Regionalnego, pińczowskiej Biblioteki, Winnicy Złota Wieś, Aleksander Pietrasiewcz – Farma Olinki, kontynuująca produkcję serów Farmy Jaga i Gestów Regesty.

– Dziękujemy wszystkim wystawcom, sponsorom, partnerom, osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia i wszystkim, którzy byli tam wczoraj z nami – podkreśla Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa. I dodaje: – Korzystając z okazji składam serdeczne życzenia na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i mam nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnym Jarmarku.

więcej zdjęć w naszej GALERII

 

 

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com