Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Memoriał im. Krzysztofa Marszalika

0 komentarzy

Oprawcy starszego mężczyzny w areszcie

13 grudnia 2022 | DS, KPP Pińczów | Wyświetleń: 979
Prześlij dalej

Sąd Rejonowy w Pińczowie przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcy tymczasowego aresztu dla dwóch mężczyzn w wieku 19 i 38 lat podejrzewanych o dokonanie rozboju na 67-letnim mężczyźnie. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 67-letniego mieszkańca gminy Złota. Dzień wcześniej miał wyjechać do swojej siostry. Jednak członków rodziny zaniepokoił fakt, że tam nie dotarł i z nikim się nie kontaktował. Kiedy policjanci rozpoczęli poszukiwania najpierw znaleźli rzeczy zaginionego porozrzucane po drodze do jego domu, a potem jego samego, zamkniętego w środku mieszkania. Okazało się, że nigdzie nie pojechał, ponieważ został pobity i okradziony.

Mundurowi szybko dotarli do dwóch mieszkańców Złotej, podejrzanych o dokonanie tego brutalnego przestępstwa. W chwili zatrzymania 38-latek miał prawie 3 promile w wydychanym powietrzu. 19-latek był trzeźwy. W miejscu, w którym przebywali znajdowały się skradzione dzień wcześniej rzeczy.

Obaj zostali zatrzymani, a potem przesłuchani przez prokuratora, który wystąpił do sądu o orzeczenie wobec niech środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i obaj podejrzani najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie śledczym. Będzie to czas na zebranie całego materiału dowodowego i zakończenie śledztwa w sprawie rozboju. Za to poważne przestępstwo obu mężczyznom grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com