Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Grochowiska 2023 – fotorelacja

0 komentarzy

Profil wojskowy w II LO w Pińczowie ?

21 grudnia 2022 | hp, pinczow.com | Wyświetleń: 1 026
Prześlij dalej

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Pińczowskiego, w dniu 14. grudnia br. przyjęto uchwałę w sprawie złożenia wniosku o utworzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego przy drugim Liceum Ogólnokształcącym w Pińczowie.  

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie – Tadeusz Niewygoda zgłosił chęć uczestnictwa w programie i utworzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego od 1 września 2023 r. w naszym mieście. Nowy profil w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Spółdzielczej, prowadzony byłby pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. 

Nauczanie wojskowe w OPW obejmowałoby szkolenie zasadnicze w klasach I-III liceum, w trakcie którego są realizowane zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz obóz szkoleniowy w klasie IV liceum. Minimalna liczba zajęć realizowanych w ramach programu w obu typach szkół to 230 godzin, w tym 53 godziny zajęć teoretycznych i 177 godzin zajęć praktycznych. Byłyby przeprowadzane zarówno w szkole jak i w “patronackiej” jednostce wojskowej.

Liczba uczniów w oddziale przygotowania wojskowego w danym roku szkolnym ma wynieść nie więcej niż 30 uczniów. 

Koszty prowadzenia takiego oddziału w 80% ponosić ma Ministerstwo Obrony Narodowej i 20% szkoła średnia uczestnicząca w programie.

Najbliższe szkoły ponadpodstawowe z Oddziałami Przygotowaniami Wojskowego znajdują się w Kielcach, Staszowie i Krakowie

 

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com