Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pińczowski Klub “Pięć aSÓW” na Wielkim Boju Planszówkowym w Kielcach!

0 komentarzy

W piątkę jest lepiej niż w pojedynkę

15 grudnia 2022 | red, PSCK | Wyświetleń: 934
…W piątkę jest lepiej niż w pojedynkę – mówi Ola do Wiktorii w jednej ze scen filmu “Sowa z Pińczowa”. Dziś, w sali kinowej PSCK, odbył się premierowy pokaz filmu według scenariusza Sylwii Szczepańskiej – autorki filmowej inicjatywy pod tym samym tytułem. Filmu wyjątkowego w każdym najmniejszym calu; scena po scenie, kadr po kadrze stworzonym przez osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunami.
 
I wcale nie z tego faktu jest to wyjątkowe przedsięwzięcie lecz z uświadomienia nam, że każdy z nas zasługuje na swój “czerwony dywan” i każdy z nas, ma takie samo prawo żeby stanąć w blasku świateł i dzielić się swoimi emocjami. I tak, w piątkę jest nam lepiej w takiej kulturze, którą tworzymy razem, w Pińczowie.
 
Pragniemy serdecznie podziękować za te wyjątkowe chwile, które dziś daliście nam jak prezent pod kulturalną choinkę. Mogliśmy jako widz, z pełną salą dzieci i rodziców, cieszyć się Waszym sukcesem, bo to co zrobiliście nim naprawdę jest! Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pińczowie dziękujemy  Jesteście ważną częścią kultury. Nasze drzwi stoją przed Wami szeroko otwarte. Tak w naszych marzeniach wyglądała kultura dostępna, a Wy je dziś spełniliście.
 
A jeśli ktoś z Was chciałby zobaczyć Pińczów oczami wychowanków ze Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pińczowie – już wkrótce umieścimy go na naszym kanale YouTube.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com