Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury ma się czym pochwalić

16 stycznia 2023 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 2 793

Właśnie dziś ukazał się Rocznik Kultury Polskiej 2022 wydany przez Narodowe Centrum Kultury – jedno z najważniejszych wydawnictw dotyczących sektora kultury.

A w nim Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury – uwaga: jako jedna z 2 instytucji wybranych z całej Polski – pokazana w studium przypadku wykorzystania programów dotacyjnych do likwidowania barier w dostępie do kultury, które wynikają z położenia geograficznego, poza dużymi ośrodkami kultury.

Jak czytamy “Wybór tych instytucji do studium przypadku podyktowany jest dużą (i skuteczną) aktywnością w pozyskiwaniu środków publicznych na projekty kulturalne. Ich realizacja w ramach programów dotacyjnych oraz wpływ na społeczność ukazują perspektywę lokalną. Należy podkreślić, że wsparcie organizatora instytucji ma ogromne znaczenie w skutecznym realizowaniu projektów ze środków publicznych.”

To dla Pińczowa i PSCK wyjątkowe wyróżnienie i powód do dumy. Przez lata, realizując dziesiątki projektów, budowali  dom kultury, który ma swoją jasno sprecyzowaną misję. Fakt, że zauważone jest to na tak wysokim szczeblu pozwala czuć wielką satysfakcję, że w PSCK bardzo dobrze się dzieje. Jak mawia Artur Dutkiewicz – o którym też w artykule wspomniano – Pińczów górą!

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com