Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pińczowski Klub “Pięć aSÓW” na Wielkim Boju Planszówkowym w Kielcach!

0 komentarzy

Dwie uroczyste chwile w Komendzie Policji

26 kwietnia 2023 | D.S, KPP Pińczów | Wyświetleń: 1 787

DWIE UROCZYSTE CHWILE W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W PIŃCZOWIE

26 kwietnia, o godzinie 12.00 w Sali Narad Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której oficjalnie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie został powołany nadkomisarz Zbigniew Popczyk. Kilka chwil wcześniej z funkcji tej odwołany został podinsp. Tomasz Janik, który objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie. W uroczystości udział wziął Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach inspektor Jarosław Tokarczyk, zaproszeni goście oraz policjantki i policjanci pińczowskiej jednostki.

Dziś w samo południe w Komendzie Powiatowej Policji w Pińczowie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie został powołany nadkomisarz Zbigniew Popczyk, który pełnił obowiązki na tym stanowisku od 4 lutego 2023 r. Powołanie otrzymał z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach inspektora Jarosława Tokarczyka, który podczas tej samej uroczystości wręczył odwołanie z tego  stanowiska podinsp. Tomaszowi Janik. Były już Komendant Powiatowy Policji w Pińczowie objął funkcję szefa policjantów w Jędrzejowie.

W uroczystości udział wzięły też pińczowskie policjantki i policjanci, a także zaproszeni goście z przedstawicielami władz samorządowych, dowódcami współpracujących służb mundurowych i Prokuratorem Rejonowym na czele.

Zaraz po wprowadzeniu sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie prowadzący uroczystość odczytali rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. dr. Jarosława Kalety o odwołaniu z dniem 24 kwietnia 2023 r. podinsp. Tomasza Janika ze stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie. Były już komendant następnie pożegnał się ze sztandarem i złożył meldunek insp. Jarosławowi Tokarczykowi ze zdania dotychczasowego stanowiska. Chwilę później odczytano rozkaz personalny o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego w Pińczowie nadkom. Zbigniewa Popczyka, który z kolei przywitał się ze sztandarem, a następnie zameldował o objęciu stanowiska

Po wręczeniu obu oficerom Policji rozkazów głos zabrał ich przełożony tj. insp. Jarosław Tokarczyk, który odniósł się do dotychczasowych przebiegów służby swoich podwładnych doceniając ich zaangażowanie i profesjonalizm. Wyraził także nadzieję na  utrzymanie przez nich poziomu swoich kompetencji na nowych stanowiskach, w imię poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pińczowskiego i jędrzejowskiego.

Następnie głos zabrał podinsp. Tomasz Janik, który podziękował za zaufanie jakim został obdarzony przez szefa garnizonu świętokrzyskiego, a także zgromadzonym przedstawicielom różnych instytucji i służb oraz policjantom za owocną współpracę.

Nadkom. Zbigniew Popczyk w swoim wystąpieniu zobowiązał się natomiast do podtrzymania wysokiego poziomu wzajemnej współpracy oraz dołożenia wszelkich starań do wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu pińczowskiego.  

Podziękowania i nadzieje na utrzymanie profesjonalizmu wpełnieniu służby przez pińczowskich policjantów wyrazili również zgromadzeni goście z zastępcą Starosty Pińczowskiego Ryszardem Braną, Burmistrzem Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierzem Badura i Wójtem Gminy Złota Tadeuszem Sułkiem na czele.  

Uroczystość zakończyło wyprowadzenie sztandaru i meldunek złożony przez dowódcę uroczystości Pierwszemu Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com