Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Zaduszki Jazzowe w Pińczowie już w przyszłym tygodniu

21 października 2023 | psck, psck | Wyświetleń: 380

Już tylko tydzień dzieli nas od największego, jazzowego Festiwalu na Ponidziu – pińczowskich Zaduszek Jazzowych. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 28-29 października, jest jednym z ciekawszych i z roku na rok coraz bardziej rozpoznawalnych w szerszej skali festiwali jazzowych w regionie. Niezmiennie od lat za program artystyczny odpowiada Artur Dutkiewicz, wybitny pianista, kompozytor, ambasador muzyki jazzowej.  

To będzie prawdziwa uczta muzyczna. Dwa dni festiwalowego grania, cztery koncerty, dwie wystawy i tradycyjne jam session. Program wydarzenia został tak dobrany, aby każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Zaprezentujemy jazz w wielu odsłonach, także w tej “flirtującej” z innymi stylami muzycznymi. Czekają nas niespodzianki gwarantujące świetny czas z muzyką i prawdziwymi osobowościami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej i bluesowej.

Na deskach centrum kultury zaprezentują się: Jerzy Małek z autorskim projektem “Gravity”, dama polskiego bluesa Magda Magic Piskorczyk – ośmiokrotna bluesowa wokalistka roku oraz Michał Barański z projektem “Masovian Mantra” – tegoroczny zwycięzca dwóch Fryderyków w kategorii jazz. Gwiazdą tegorocznej, XIX edycji Zaduszek będzie Steve Carrington Quintet, którego występ w Pińczowie jest częścią trasy koncertowej promującej płytę “Friends R Family”.

Dźwięki muzyki improwizowanej wypełnią salę koncertową i podziemia centrum kultury, gdzie odbędzie się tradycyjne jam session. Festiwal stanie się także okazją do pokazania wpływów muzyki jazzowej na inne oblicza sztuki. Wystawa mistrzyni fotografii koncertowej Uli Las, wystawa uczestników pleneru malarskiego inspirowanego muzyką jazzową – dopełnią festiwalową przestrzeń w Pińczowie.

Patronat honorowy nad 19. Zaduszkami Jazzowymi sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Włodzimierz Badurak.

Bilety na pińczowskie Zaduszki Jazzowe dostępne są do kupna w centrum kultury oraz w serwisie biletyna.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com