Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Narty Ojca Świętego” TCF jeszcze raz w Pińczowie – charytatywnie

0 komentarzy

Jasełka i kiermasz Bożonarodzeniowy w Bogucicach

22 grudnia 2023 | WARIA, pinczow.com | Wyświetleń: 1 072

Jasełka i kiermasz Bożonarodzeniowy w Szkole Podstawowej  w Bogucicach

W przedświątecznym szale zakupów, porządków i organizacji świąt Bożego Narodzenia znalazł się czas na chwilę refleksji i zadumy nad współczesnym bytem człowieka. Dzięki Pani  Sylwii  Puchała, która  od września  jest dyrektorką Szkoły Podstawowej w Bogucicach, byliśmy świadkami wyruszającego przedstawienia w dniu 21 grudnia 2023. W holu świątecznie ozdobionej szkoły odbył się kiermasz przysmaków i słodkości. Szkolna  sala gimnastyczna,  zamieniła się w magiczne miejsce z  widowiskiem przedstawianym przez uczniów tej szkoły pod reżyserią Pani Barbary Ciepluch. Z kłębów dymu i gry świateł wyłonili się tancerze z układami tanecznymi, bogata choreografia, wymowne teksty – dojrzałe i podejmujące problemy współczesnego świata. Zaskoczyło to widzów. Nie spodziewano się tak nowatorskich Jasełek. Uczniowie swym aktorstwem  nieśli świąteczne przesłanie -“miłość to znaczy życie” – wiara czyni cuda, a  dobre słowa i miłość  czynią wiele pozytywnych zmian.

Spektakularny taniec ze wstęgami tworzącymi Gwiazdę Betlejemską wzbudził aplauz widowni. Było to przedstawienie z głębokim przesłaniem i wzruszające aż do łez. To  dzięki magii świateł i efektom  dźwiękowym, nad którymi panował Michał Piotrowski, mogliśmy oderwać się od świątecznego zgiełku.

To widowisko oddało nastroje życiowych problemów, które są w każdym domu i są nam bliskie. Jednak nadzieję na lepsze niesie przesłanie – “podnieś rękę Boże Dziecię i błogosław nam”.  Ta szkoła to kuźnia talentów, którą kształtują wspaniali pedagodzy, rodzice i dziadkowie – dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com