Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Narty Ojca Świętego” TCF jeszcze raz w Pińczowie – charytatywnie

0 komentarzy

Powstaje nowa siła na lokalnej scenie politycznej!

21 stycznia 2024 | pinczow.com, | Wyświetleń: 4 248

Zawiązał się ruch społeczny zrzeszający “młodych” mieszkańców powiatu pińczowskiego, którzy jak zapowiadają, chcą wnieść energię, entuzjazm i świeżość do lokalnej polityki, choć sami politykami się nie nazywają.

Komitet Założycielski Ruchu #OdNowa – chcą szturmem zawojować lokalną sceną polityczną. Czy im się uda? Zadecydują wyborcy – 7 kwietnia.

Nowo powstały ruch, chce sformalizować w najbliższych dniach zawiązanie się grupy.
Planujemy założyć komitet wyborczy wyborców,, wyrażając tym samym chęć startu w nadchodzących wyborach samorządowych – mówi nam Michał Pasternak – przedsiębiorca, właściciel aptek z Pińczowa

Młodzi pińczowianie chcą zmian.
Z niepokojem obserwujemy jak sąsiednie gminy i powiaty nam “odejeżdzają”. Rozwój w tych miejscach jest widoczny gołym okiem. U nas jednak nie. My chcemy to zmienić. Mamy w sobie dużo energii. Wierzymy, że jesteśmy w stanie dokonać niemożliwego – mówi Dawid Stanek – lokalny aktywista, członek stowarzyszenia “Krewcy Ponidzianie”.

W ich sercach jest Pondzie.
Nasz potencjał turystyczny nie jest wykorzystywany i przez to zamiast korzystać z naszych walorów historyczno-krajoznawczo-przyrodniczych, u nas niewiele się w tym kierunku robi.  My chcemy to robić – powiedział Łukasz Niebudek – właściciel restauracji – jeden z pomysłodawców utworzenia “ruchu”, który nazwać się będzie #OdNowa.

Wychodzą do mieszkańców by ich słuchać i z nimi rozmawiać.
Chcemy być także głosem tych młodszych mieszkańców naszej gminy. Często słyszymy od nich, że u nas nie ma co robić, mało się u nas dzieje – my chcemy to zmienić, przekonuje Piotr Karbowniczek – przedsiębiorca z Pińczowa, podkreślając, że nie zapomnimy także o pozostałych mieszkańcach naszej gminy.

Wiedzą, że łatwo nie będzie.
Z pewnością będzie to dla nas wyzwanie, ponieważ stale będziemy musieli udowadniać, że jesteśmy kompetentni oraz że posiadamy odpowiednie umiejętności. Będziemy zmagać się też z wiarygodnością, która z uwagi na nasz wiek jest często przez naszych starszych kolegów kwestionowana – zwraca uwagę Dariusz Fijałkowski z ruchu #OdNowa. Zwycięzca wielu teleturniejów m.in. 1 z 10 oraz “Va Banque”.

Chcą ubogacić lokalną debatę polityczną. Nie chcą wchodzić na awanturniczą i konfliktową ścieżkę. Liczą na merytoryczna komunikację z innymi formacjami.
Jako lokalny aktywista jestem przyzwyczajony do działania niż tylko do pięknych słów. Jednak mogę w tym momencie powiedzieć, że my jako młodzi ludzie rozumiemy problemy miasta i mamy pomysły na przyszłość Pińczowa. Na pewno chcemy stawiać na dialog i wspólne działanie na rzecz lokalnej społeczności – deklaruje Marcin Biały – założyciel Pińczowskiego Klubu Gier Planszowych

 Grupa zrzesza już kilkunastu członków, regularnie się spotyka.
Na swoje zebrania zapraszamy ekspertów i autorytety z różnych dziedzin życia, by pomogli nam nabyć niezbędną wiedzę i poszerzyć zdobyte już doświadczenia – mówi nam Michał Podlach – prezes OSP SKOWRONNO Górne, jednocześnie zachęcając inne osoby z Miasta i Gminy Pińczów chcące działać na rzecz naszej małej ojczyzny do wstąpienia do nowo powstałego ruchu.

Jaki im pójdzie? Przekonamy się 7 kwietnia, kiedy to odbędą się wybory samorządowe 2024.

2 odpowiedzi na “Powstaje nowa siła na lokalnej scenie politycznej!”

  1. limeryk pisze:

    Powodzenia! Dużo wytrwałości życzę. 3mam kciuki!👍💪

  2. Wikary pisze:

    Jestem za. Warunek konieczny yo rozpierdolic stary układ
    Inaczej nie ma sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com