Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert

0 komentarzy

Rozpoczęły się prace budowlane nowego ośrodka zdrowia

22 stycznia 2024 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 2 304

Dziś przed południem burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak i dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie Marcin Wojniak, udali się z roboczą wizytą na plac budowy nowego ośrodka zdrowia. Rozpoczęły się prace przy jednej z ważniejszych inwestycji gminnych, na którą z pewnością czeka wielu mieszkańców naszego miasta i gminy? ?mówi burmistrz Włodzimierz Badurak.


“Na działce położonej przy ul. Grunwaldzkiej na osiedlu Grodzisko, przekazanej przez samorząd gminy, na czele z burmistrzem Włodzimierzem Badurakiem powstanie nowoczesny obiekt zapewniający dobrą dostępność dla wszystkich” -podkreśla Marcin Wojniak, dyrektor SZOZ w Pińczowie. Będzie to komfortowy obiekt, pozbawiony barier architektonicznych, przyjazny dla mam z najmłodszymi pacjentami, jak i dla osób starszych i niepełnosprawnych. Nowoczesne rozwiązania poprawią także warunki pracy personelu. “Dwukondygnacyjny budynek zaprojektowany według obecnych standardów, wyposażymy w innowacyjne rozwiązania techniczne, z uwzględnieniem rozwiązań których nauczyła nas pandemia koronawirusa. Planujemy także pomieszczenie do prowadzenia aktywności rehabilitacyjnych dla różnych grup wiekowych” – informuje dyrektor Marcin Wojniak.

Obecny etap prac potrwa do końca 2024 roku i zakończy się stanem surowym zamkniętym, co będzie kosztowało ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych i zostanie sfinansowane przez Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Pińczowie.

5 odpowiedzi na “Rozpoczęły się prace budowlane nowego ośrodka zdrowia”

 1. Człowiek z nikąd pisze:

  Jedna mała uwaga ośrodek terytorialnie powstaje na terenie osiedla Podgórze nie Grodzisko, owszem będzie on “obsługiwał” dwa największe osiedla Podgórze i Grodzisko. Niezmiernie się cieszę że coś powstaje po wschodniej części miasta. Jak np. Droga która biegnie wzdłuż strumyka aż do ulicy Batalionów Chłopskich. Prywatna inwestycja również mieści się na os. Podgórze mam tu na myśli Delikatesy Centrum choć do tego budynku jest przypisana ulica Grunwaldzka co mogło by świadczyć że znajduje się w granicach os. Grodzisko a budynek stoi na granicy obu osiedli wg. dokumentacji na os. Podgórze.

 2. Obserwator pisze:

  Zanim ukończy się budowę ośrodka to postarajcie się o lekarzy .W Pińczowie ciężko o fachowców w tym zawodzie a tzw.odpady z Buska raczej się nie sprawdzają.

 3. Mati pisze:

  j/w… fajnie, że powstaje budynek… ale jak w starym przyjmuje jeden pediatra i to nie zawsze i swego czasu ginekolog jako lekarz ogólny ..to zdecydowanie bym wolał żeby za te 2 miliony rozłożyć na kilka lat na pensje dla specjalistów, lekarzy….bo teraz po korytarzach przychodni wicher hula… a tak bedzie hulał i w nowej przychodni….

 4. Do obserwator pisze:

  Kilka tysięcy “fachowców” ze wschodu z papierami! oczekuje miejsc pracy, więc nie widzę powodów do obawy przed przyjazdem lekarzy z Buska

 5. Obserwator pisze:

  Jeżeli chodzi o lekarzy z Buska to miałem na myśli personel przychodni na Klasztornej . Trzeba jeszcze coś dodawać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com