Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pińczowski Klub “Pięć aSÓW” na Wielkim Boju Planszówkowym w Kielcach!

0 komentarzy

Ferie i Granie z Kulturą z Klubem “Pięć aSÓW”!

19 lutego 2024 | NiL, pinczow.com | Wyświetleń: 1 070

W czwartek 15-go lutego, w godzinach 17-20, w sali kominkowej Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury odbyło się bardzo ciekawe spotkanie pod hasłem “Ferie i Granie z Kulturą”. Animacje w nowoczesne gry planszowe prowadził Marcin Biały, założyciel i prowadzący Pińczowski Klub Gier Planszowych i Karcianych “Pięć aSÓW”.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem do sali zaczęły przybywać pierwsze osoby, a zaraz po nich kolejne. Łącznie w tym dniu przez ok. 3 godziny było ponad dwadzieścioro graczy w różnym wieku. Przygotowana wcześniej kolekcja gier z klubowej biblioteczki pozwalała graczom przebierać wśród dziesiątek gier od znanych i cenionych polskich wydawców, jak np. Albi Polska Gry, Muduko, Nasza Księgarnia, Pink Frog, Alexander, Portal Games, Rebel, Tactic Games i wiele innych.

– Na spotkania Klubu “Pięć aSÓW” mogą przychodzić rodzice z dziećmi, młodzież, dorośli oraz osoby starsze. Nie ma żadnych barier, czy ograniczeń. – mówi Marcin Biały założyciel Klubu. – Przy stołach często grają ze sobą osoby w różnym wieku, z takimi czy innymi doświadczeniami oraz poglądami. Różnice przestają mieć znaczenie i wszyscy dobrze się bawią!

Film z grania –> https://www.youtube.com/watch?v=bK8GcWxhl7I

Spotkania Klubu “Pięć aSÓW” odbywają się regularnie od ponad dwóch lat. Oprócz zajęć w sali Marcin reprezentuje nasz region także podczas wielu innych wydarzeń planszówkach w woj. świętokrzyskim m.in. w Busku-Zdroju, Kielcach, Staszowie, czy Chęcinach. – Zapraszam wszystkim do dołączenia, a sami się przekonacie, że rozgrywki w nowoczesne gry planszowe to doskonała alternatywa dla wszechobecnej elektroniki oraz bardzo dobry sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny oraz przyjaciół, o czym mogli się przekonać uczestnicy czwartkowego grania bez prądu – dodaje Marcin Biały.

Więcej na stronie Klubu pod adresem –> https://piecasow.wixsite.com/piecasow

Chcecie miło spędzić czas w dobrej atmosferze podczas trwających ferii zimowych? Koniecznie zajrzyjcie do sali kominkowej Domu Kultury w czwartek 22 lutego w godzinach 17-20, kiedy ponownie animacje w nowoczesne gry planszowe przeprowadzi dla Was Marcin Biały i jego Klub “Pięć aSÓW”.                                                          

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com