Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pińczowski Klub “Pięć aSÓW” na Wielkim Boju Planszówkowym w Kielcach!

0 komentarzy

Pińczowianek Portret Własny

10 marca 2024 | WARIA, pinczow.com | Wyświetleń: 785

W sobotę, 9 marca 2024 w Pińczowskim Samorządowym Domu Kultury została otwarta wystawa fotografii – Pińczowianek Portret Własny.  Cieszyła się niebywałym powodzeniem.  Nic w tym dziwnego, to pierwsza taka wystawa – Kobiety w kadrze, której inicjatorką była dyr. Iwona Senderowska i Alicja Mazurek. Wystawę można zobaczyć do połowy kwietnia.

Alicja utrwala niemalże wszystkie uroczystości na zdjęciach i zamyka je w czasie.  To dzięki niej projekt fotografii kobiet z Pińczowa i okolic, zmobilizował  ponad 70 pań w różnym wieku.

Wystawa czarno-białych portretów zgromadziła licznych zainteresowanych. Rodziny i znajomi chcieli obejrzeć zdjęcia, w których fotograf wyłuszczył duszę, osobowość i charakter modelek. Przy okazji powstała piękna inicjatywa, na którą pozytywnie zareagowali Pińczowianie, przynosząc swoje rodzinne, stare fotografie. Utworzono z nich  wystawę w starym, niemalże historycznym  stylu, a obie wystawy stworzyły starcie przeszłości z teraźniejszością.

Oj było co podziwiać ! i choć to pierwsza wystawa portretów,  to mamy nadzieje, że nie ostatnia. Alicja, która dotychczas fotografowała pejzaże, naturę i uroczystości – rewelacyjnie wykazała się wychwytując kobiece wnętrze w kadrze .Wielkość i rozmach tej wystawy ujawniła ile jest pięknych kobiet w naszych regionie, które zostały dowartościowane przez amatorkę fotografii. Dziękujemy!!!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com