Osobowość Roku 2015 Gminy Pińczów
W sobotę, 27 lutego w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbyła się gala, podczas której wręczono statuetkę Osobowości Roku 2015 Gminy Pińczów.
W tym roku do tego tytułu nominowano:
– franciszkanina, ojca Wojciecha Madeja – gwardiana klasztoru, proboszcza parafii i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej w Pińczowie, zgłoszonego przez parafian,
– pana Antoniego Kwaśniewskiego – obecnie prezesa Stowarzyszenia Sympatyków Zabytkowej Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej, a wcześniej byłego radnego miejskiego i radnego wojewódzkiego, zgłoszonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Kulturalno-Gospodarczego Powiatu Pińczowskiego,
– klub wodniacki KON-TIKI – założony 50 lat temu, a reaktywowany w 2012 roku, rekomendowany przez Urząd Miejski w Pińczowie.
Kapituła w składzie – profesor Adam Massalski, burmistrz Włodzimierz Badurak, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Radkiewicz oraz społecznicy pani Bożena Szatkowska-Mostek i pan Andrzej Dziubiński przyznała tytuł Osobowość Roku 2015 Gminy Pińczów klubowi KON-TIKI.
Galę w tym roku uświetnił występ pińczowskiego zespołu Dob Blues Band.






















