Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Nordic Walking w ramach Biegu na Grochowiska

0 komentarzy

86. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

7 września 2025 | JS/red/pinczow.com, pinczow.com | Wyświetleń: 290

1 września 1939 roku Polskę zaatakowały Niemcy hitlerowskie i rozpoczęła się II Wojna Światowa. 5 września 1939 roku, działania wojenne dotarły także do Pińczowa.

86 lat później pińczowianie pokazali, że pamiętają. W sobotnie popołudnie na Zawięzieniu odbyła się oficjalna część rocznicowych obchodów, zorganizowana przez burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Pińczowie Zdzisława Woźniaka i Muzeum Regionalne w Pińczowie.

Prowadząca wydarzenie dyrektor Justyna Dziadek powitała wszystkich uczestników, w tym   gospodarzy i radnych Gminy i Powiatu, poczty sztandarowe, dyrektorów urzędów i instytucji, uczniów i nauczycieli, harcerzy i zuchów Hufca ZHP Pińczów, służby mundurowe policji, straży, wojska, służby więziennej i nadleśnictwa, strażaków OSP i księży z pińczowskich parafii.

Po odśpiewaniu hymnu i krótkiej modlitwie, oficjalne delegacje i pińczowskie zuchy złożyli na płycie obelisku biało-czerwone kwiaty na znak pamięci i szacunku. Msza święta koncelebrowana w intencji poległych za Ojczyznę zamknęła oficjalną część uroczystości patriotycznych, a całość zwieńczył koncert w Synagodze Starej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com