Obchody Święta Niepodległości – fotorelacja
11 listopada 2016 | redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 3 728
Święto Niepodległości w Pińczowie tradycyjnie uczczono uroczystą, połączona sesją obu samorządów – Rady Powiatu i Rady Miejskiej. Sesję uświetnił występ młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie, po którym wszyscy udali się na mszę świętą do kościoła pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. O godzinie 11, tuż po nabożeństwie, mieszkańcy miasta wraz z samorządowcami, przedstawicielami służb mundurowych i przybyłymi gośćmi udali się na Plac Konstytucji 3 Maja, gdzie pod pomnikiem delegacje złożyły wiązanki kwiatów.
Samorządowcy oraz członkowie Z.S. „Strzelec” Pińczów złożyli także wiązanki kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego na placu szkolnym obok Pałacu Wielopolskich.









8 odpowiedzi do “Obchody Święta Niepodległości – fotorelacja”
Związek Strzelecki „Strzelec” super . Dziewczyny nie jednego druha mogłyby nauczyć maszerować .
W tym roku już troszkę lepiej było z musztrą, bo do tej pory to była padaka.
Piękna uroczystość patriotyczna
A kim jest ten młody pan co prowadził straż?
To jest dowódca kompani reprezentacyjnej,też podzowialem jego sposób maszerowania
No właśnie jakoś tak machał dziwnie rękoma, nikt tak nie machał jak on
Przepiękna uroczystość. Msza Świeta tak wzruszająca , że aż łezka w oku się zakręciła.
Panie Boże Błogosław Naszej Ojczyźnie.
As musiał tak machać, w końcu na tym polega prawidłowo wykonana musztra