Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Prezentacja projektów w ramach programu „Razem w Kulturze”.

0 komentarzy

Twoja Wiedza, Twoja Przyszłość

29 maja 2017 | Elżbieta Kotulska, gimnazjum nr 2 w Pińczowie | Wyświetleń: 1 332

Kończy się właśnie pierwszy rok realizacji projektu Twoja Wiedza, Twoja Przyszłość. Celem Projektu jest rozwój kompetencji  kluczowych uczniów z 5 szkół województwa świętokrzyskiego na etapie edukacji gimnazjalnej, w szczególności z zakresu nauk matematycznych, naukowo-technicznych, inicjatywności i przedsiębiorczości, w kontekście oczekiwanych przez rynek pracy zawodów.

W powiecie pińczowskim projekt ten realizuje Gimnazjum nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego. W ramach projektu realizowane są zajęcia pozalekcyjne z matematyki, fizyki oraz przedsiębiorczości.

Zajęcia prowadzone są metodą projektu.

W ramach zajęć z fizyki każda z klas uczestniczyła w warsztatach, na których Pan Pytajnik wykonywał doświadczenia i eksperymenty dotyczące m.in.  grawitacji i ciśnienia atmosferycznego.

W ramach przedsiębiorczości każda klasa przygotowywała kampanię marketingowej miejsc w Pińczowie, gdzie można aktywnie spędzać czas. Odbył się wewnątrzszkolny konkurs. Wygrała klasa II A, ich opiekunem jest pani Anna Banach. W nagrodę uczniowie pojadą na trzydniowy obóz szkutniczy do Cierszewa. Koszty wyjazdu w całości pokrywa Biuro Projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com