Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Po pracy zakładali robocze ubrania i wracali do szkoły. Zakończył się projekt Fundacji PGE

1 komentarz

150 rocznica BITWY POD GROCHOWISKAMI

13 marca 2013 | , | Wyświetleń: 594

Przemarszem kolumny wojsk powstańczych rozpocznie się wielka rekonstrukcja zwycięskiej bitwy, w której przed 150 laty Polacy pokonali Rosjan prowadząc walkę w skrajnie niekorzystnych warunkach terenowych.
Inscenizacja jest hołdem złożonym Powstańcom Styczniowym a także żywą lekcją historii i patriotyzmu dla wielu tysięcy osób, które przyjeżdżają ją obejrzeć. W tym roku widowisku przewodzić będzie hasło: „Za ojców i braci kości bielejące …”



DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH, KTÓRZY CHCĄ WZIĄĆ UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH NA GROCHOWISKACH W DNIU  16.03.2013 ROK (SOBOTA), A Z RÓŻNYCH PRZYCZYN NIE MOGĄ UCZESTNICZYĆ W RAJDZIE PIESZYM LUB NIE MAJĄ CZYM DOJECHAĆ BĘDĄ PODSTAWIONE AUTOKARY NA PLACU PRZED URZĘDEM MIEJSKIM W PIŃCZOWIE
o godz. 9.30 – dojazd na Mszę Św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w.   Nawiedzenia NMP w Bogucicach, a po Mszy Św. na Grochowiska
o godz.10.30 – dojazd bezpośrednio  na uroczystości na Grochowiska
PRZEWÓZ NA UROCZYSTOŚCI I Z POWROTEM JEST BEZPŁATNY
ZAPRASZAMY


W związku z dużą liczbą samych uczestników widowiska spodziewamy się równie wielkiej grupy widzów, których każdego roku nie brakuje. Apelujemy więc, aby pozostawiać pojazdy w miejscach, gdzie nie będą one utrudniać ruchu i nie będą zastawiać drogi do Grochowisk i okolic. Ułatwi to wszystkim dotarcie, jak i powrót z całej uroczystości.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com